Scores Listing for AUGUSTA 2(Sun)(06/18/2017-Augusta)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 18.030 68.00
2. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 18.470 58.00
3. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 18.680 48.00
4. STEPHENS, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 18.790 38.00
5. CALLAWAY, MARILYN FOOTHILLS, AB 19.260 28.00
6. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 20.770 18.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 18.050 70.00
2. MYERS, HOLLY FOOTHILLS, AB 18.270 60.00
3. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 19.250 20.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. DELL, GREG CUT BANK, MT 14.400 59.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 11.900 63.00
2. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 11.900 63.00
3. MARTIN, JERRY CARPENTER, WY 12.200 48.00
4. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 12.900 38.00
5. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 17.900 18.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. REEDER, BILL CARDSTON, AB 9.500 72.00
2. OVERSTREET, JIM BIG TIMBER, MT 11.900 62.00
3. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 14.600 42.00
4. CAMPBELL, J.W. SUNDRE, AB 14.900 32.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 3.200 67.00
2. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 5.200 57.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 2.700 65.00
2. OVERSTREET, JIM BIG TIMBER, MT 2.800 55.00
3. LYNCH, SCOTT RONAN, MT 3.000 45.00
4. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 3.100 35.00
5. CROSTHWAITE, ANGEL MISSOULA, MT 3.200 25.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 11.400 69.00
2. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 11.400 69.00
3. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 12.500 59.00
4. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 12.500 59.00
5. CROSTHWAITE, ANGEL (HD) MISSOULA, MT 12.900 49.00
6. VIETOR, KAREN (HL) MISSOULA, MT 12.900 49.00
7. TYLER, KARL (HD) MISSOULA, MT 16.200 39.00
8. TYLER, DONNA (HL) MISSOULA, MT 16.200 39.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. GODDARD, GLEN MAPLE CREEK, SK 11.900 63.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 10.000 68.00
2. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 10.000 68.00
3. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 15.000 48.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. TYLER, KARL (HD) MISSOULA, MT 11.500 72.00
2. CROSTHWAITE, ANGEL (HL) MISSOULA, MT 11.500 72.00
3. STODDARD, BOB (HD) DOUGLAS, WY 17.800 62.00
4. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 17.800 62.00