Scores Listing for AUGUSTA 1 (Sat)(06/17/2017-Augusta)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 18.640 68.00
2. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 18.720 58.00
3. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 19.040 48.00
4. CALLAWAY, MARILYN FOOTHILLS, AB 19.610 38.00
5. BROOKS, DAWN CARSTAIRS, AB 19.840 28.00
6. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 20.450 18.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 18.190 70.00
2. MYERS, HOLLY FOOTHILLS, AB 18.380 60.00
3. FLUNDRA, KATHY PINCHER CREEK, AB 19.250 20.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 15.000 59.00
2. ADIE, GLEN KATHRYN, AB 26.100 29.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 12.500 68.00
2. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 13.500 58.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 11.800 72.00
2. REEDER, BILL CARDSTON, AB 13.500 52.00
3. OVERSTREET, JIM BIG TIMBER, MT 14.200 42.00
4. TYLER, KARL MISSOULA, MT 14.300 32.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 4.300 67.00
2. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 6.800 57.00
3. VAILE, TRACI BABB, MT 14.400 47.00
4. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 28.000 37.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 2.500 75.00
2. REEDER, BILL CARDSTON, AB 2.600 65.00
3. OVERSTREET, JIM BIG TIMBER, MT 3.300 45.00
4. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 12.700 35.00
5. LYNCH, SCOTT RONAN, MT 12.800 25.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 16.000 64.00
2. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 16.000 64.00
3. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 17.300 54.00
4. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 17.300 54.00
5. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 22.600 44.00
6. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 22.600 44.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. TYLER, KARL (HD) MISSOULA, MT 11.300 70.00
2. TYLER, DONNA (HL) MISSOULA, MT 11.300 70.00
3. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 12.600 60.00
4. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 12.600 60.00
5. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 12.700 50.00
6. COCKBURN, LAURETTE (HL) AIRDRIE, AB 12.700 50.00
7. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 17.400 20.00
8. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 17.400 20.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. GODDARD, GLEN MAPLE CREEK, SK 5.500 63.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. STEPHENS, JOEL (HD) YELLOWHEAD COUNTY, A 15.300 69.00
2. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 15.300 69.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 13.800 62.00
2. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 13.800 62.00
3. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 19.900 42.00
4. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 19.900 42.00