Scores Listing for MAGRATH 2(Fri)(07/14/2017-Magrath)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 14.731 66.00
2. WOLF-WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 14.990 56.00
3. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 15.071 46.00
4. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 15.312 36.00
5. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 15.426 26.00
6. CHEVALLIER, JERRI-LYNN BEAVER COUNTY, AB 25.061 16.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. BOHNET, LANA MAYERTHORPE, AB 14.770 87.00
2. NELSON, VAL COCHRANE, AB 14.785 77.00
3. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 14.851 67.00
4. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 14.867 57.00
5. BLACKMORE, MAREENA CARDSTON, AB 14.870 47.00
6. POZZOBON, KELLI PRITCHARD, BC 14.949 37.00
7. GOODINE, JUDY CARBON, AB 15.066 0.00
8. CALLAWAY, MARILYN FOOTHILLS, AB 15.110 0.00
9. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 15.115 0.00
10. STEPHENS, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 15.117 0.00
11. HENRY, RHONDA GLEICHEN, AB 15.198 0.00
12. DUBEAU, SUSAN CROSSFIELD, AB 15.231 0.00
13. BAKER, CINDY ALBERTA BEACH, AB 15.255 0.00
14. DOUGLAS, DIANA BROOKS, AB 15.300 0.00
15. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 15.410 0.00
16. SCHLENKER, PEGGY MEDICINE HAT, AB 15.420 0.00
17. GRANT, KATHRYN CLARESHOLM, AB 15.705 0.00
18. COBB, TRACEY OKOTOKS, AB 15.732 0.00
19. DUCE, JAYNE RAYMOND, AB 15.732 0.00
20. WRIGHT, DAWN LETHBRIDGE, AB 15.859 0.00
21. HALWA, CHERYL ROCKY MOUNTAIN HOUSE 16.017 0.00
22. LEIBEL, VAL OLDS, AB 16.092 0.00
23. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 16.587 0.00
24. SMITH, DANA (N/M) NM, 19.607 0.00
25. BROWN, TRISH CALGARY, AB 20.069 0.00
26. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 20.302 0.00
27. BROOKS, DAWN CARSTAIRS, AB 21.343 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HANSMA, SANDY GRANUM, AB 14.826 70.00
2. DAY, DELORES WILDWOOD, AB 14.925 60.00
3. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 15.033 50.00
4. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 15.034 40.00
5. MYERS, HOLLY FOOTHILLS, AB 15.096 30.00
6. STONEY, MERRY ANN FOOTHILLS, AB 15.154 20.00
7. VOLK, CONNIE HORSE TRAILER, AB 15.556 0.00
8. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 20.043 0.00
9. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 20.218 0.00
10. WELBORN, CORINNE DILLON, MT 20.920 0.00
11. HOUBEN, LOUISE FORT MACLEOD, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 14.782 65.00
2. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 15.289 55.00
3. MATTSON, DOREEN COCHRANE, AB 15.296 45.00
4. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB 15.316 35.00
5. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 17.278 25.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 12.500 72.00
2. ADIE, GLEN KATHRYN, AB 12.600 62.00
3. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 12.800 52.00
4. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE, AB 13.600 42.00
5. OLSON, LONNY PONOKA, AB 14.400 32.00
6. LEPP, KEN , 19.700 22.00
7. DUDLEY, KEVIN RAYMOND, AB 100.000 0.00
8. MANDEL, FRED MONARCH, AB 100.000 0.00
9. HOFER, MERVIN (N/M) NM, 100.000 0.00
10. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
11. DELL, GREG CUT BANK, MT 100.000 0.00
12. WRIGHT, HAROLD LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. SHIPTON, DOUG , 10.700 70.00
2. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 12.900 60.00
3. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 13.300 50.00
4. REEDER, BILL CARDSTON, AB 13.500 35.00
5. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 13.500 35.00
6. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 16.900 20.00
7. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 100.000 0.00
8. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 100.000 0.00
9. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 100.000 0.00
10. PITTS, TERRY DIXON, MT 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. LYNCH, SCOTT RONAN, MT 9.900 68.00
2. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 11.000 58.00
3. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 12.500 48.00
4. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
5. CAMPBELL, J.W. SUNDRE, AB 100.000 0.00
6. HICKEN, JACK STIRLING, AB 100.000 0.00
7. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
8. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
9. SENOS, JIM CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. BRANDEN, COLLEEN VEGA, AB 3.900 68.00
2. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 3.900 68.00
3. DUNCAN, KAREN , 4.400 48.00
4. HOOD, SANDY BUSBY, AB 4.400 48.00
5. LEIBEL, VAL OLDS, AB 4.600 33.00
6. VAILE, TRACI BABB, MT 5.400 23.00
7. CALLAWAY, MARILYN FOOTHILLS, AB 6.100 0.00
8. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 100.000 0.00
9. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 100.000 0.00
10. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 100.000 0.00
11. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 100.000 0.00
12. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
13. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. REEDER, BILL CARDSTON, AB 2.600 74.00
2. STODDARD, BOB DOUGLAS, WY 2.900 64.00
3. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 3.300 54.00
4. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 3.400 44.00
5. RISING, DALE CRAWFORD, NE 3.700 34.00
6. HICKEN, JACK STIRLING, AB 4.600 24.00
7. DAYCHIEF, EVANS STANDOFF, AB 4.700 0.00
8. LYNCH, SCOTT RONAN, MT 13.800 0.00
9. TYLER, KARL MISSOULA, MT 100.000 0.00
10. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
11. CROSTHWAITE, ANGEL MISSOULA, MT 100.000 0.00
12. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 100.000 0.00
13. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
14. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 10.300 65.00
2. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 10.300 65.00
3. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 12.900 55.00
4. MOYNIHAN, KELLY (HL) BANFF, AB 12.900 55.00
5. RISING, DALE (HD) CRAWFORD, NE 13.400 45.00
6. JONES, BARB (HL) VALLEYVIEW, AB 13.400 45.00
7. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 15.300 35.00
8. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 15.300 35.00
9. BENJAMIN, OLLIE (HD) MORLEY, AB 18.700 25.00
10. BENJAMIN, LAINEY (HL) MORLEY, AB 18.700 25.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 11.300 69.00
2. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 11.300 69.00
3. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 11.500 59.00
4. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 11.500 59.00
5. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB 13.200 49.00
6. LEPP, KEN (HD) , 13.200 49.00
7. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 13.800 39.00
8. BOHNET, LANA (HL) MAYERTHORPE, AB 13.800 39.00
9. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE, AB 14.000 29.00
10. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB 14.000 29.00
11. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 17.200 19.00
12. GOODINE, JUDY (HL) CARBON, AB 17.200 19.00
13. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 18.800 0.00
14. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 18.800 0.00
15. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
16. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
17. MILLER, DARCY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
18. MILLER, JACKIE (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 9.900 68.00
2. HARGRAVE, FRANCES (HL) BROOKS, AB 9.900 68.00
3. SHIPTON, DOUG (HD) , 10.000 58.00
4. DUNCAN, KAREN (HL) , 10.000 58.00
5. CROSTHWAITE, ANGEL (HD) MISSOULA, MT 10.600 48.00
6. VIETOR, KAREN (HL) MISSOULA, MT 10.600 48.00
7. PITTS, TERRY (HD) DIXON, MT 11.800 38.00
8. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 11.800 38.00
9. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 15.000 28.00
10. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 15.000 28.00
11. LEVINE, DAN (HD) WOLF CREEK, MT 100.000 0.00
12. LEVINE, BOBBI (HL) WOLF CREEK, MT 100.000 0.00
13. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 100.000 0.00
14. COCKBURN, LAURETTE (HL) AIRDRIE, AB 100.000 0.00
15. TYLER, KARL (HD) MISSOULA, MT 100.000 0.00
16. TYLER, DONNA (HL) MISSOULA, MT 100.000 0.00
STEER WRESTLIN 40-49
Place Member Name City Time Points
1. HOCHSTEIN, BLAINE PINCHER CREEK, AB 100.000 0.00
2. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. THUE, FRED LUMSDEN, SK 12.500 64.00
2. GODDARD, GLEN MAPLE CREEK, SK 100.000 0.00
3. MELIN, CHUCK DOUGLAS, WY 100.000 0.00
4. JACOBS, VIRGIL CALGARY, AB 100.000 0.00
5. JOYES, DAVID WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 13.700 64.00
2. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 13.700 64.00
3. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 100.000 0.00
4. CREASY, KELLY (HL) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
5. CHRISTIE, BRAD (HD) BROOKS, AB 100.000 0.00
6. THOMPSON, CODY (HL) GEM, AB 100.000 0.00
7. BRANDEN, COLLEEN (HD) VEGA, AB 100.000 0.00
8. MILLER, DARCY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. HOFER, WAYNE (HD) LETHBRIDGE, AB 6.500 74.00
2. DAYCHIEF, EVANS (HL) STANDOFF, AB 6.500 74.00
3. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 6.800 64.00
4. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 6.800 64.00
5. BAER, DAN (HD) OKOTOKS, AB 7.600 54.00
6. BENJAMIN, OLLIE (HL) MORLEY, AB 7.600 54.00
7. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 8.000 44.00
8. KLASSEN, LARRY (HL) WALDECK, SK 8.000 44.00
9. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 13.500 34.00
10. DUDLEY, KEVIN (HL) RAYMOND, AB 13.500 34.00
11. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 13.800 24.00
12. ANDERSON, HARVEY (HL) TABER, AB 13.800 24.00
13. STEPHENS, JOEL (HD) YELLOWHEAD COUNTY, A 16.100 0.00
14. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 16.100 0.00
15. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
16. LAUSEN, LORNE (HL) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
17. LEVINE, DAN (HD) WOLF CREEK, MT 100.000 0.00
18. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 100.000 0.00
19. VAILE, TRACI (HD) BABB, MT 100.000 0.00
20. FLYNN, ANNE (HL) CAMROSE, AB 100.000 0.00
21. DUCE, TRACY (HD) RAYMOND, AB 100.000 0.00
22. NEWTON, DAVE (HL) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
23. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
24. DESCHAMPS, LES (HL) ROCKYVIEW, AB 100.000 0.00
25. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
26. BOHNET, ROSS (HL) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
27. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
28. JOYES, DAVID (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 7.300 75.00
2. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 7.300 75.00
3. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 7.700 65.00
4. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 7.700 65.00
5. SCHMIDT, LEONARD (HD) BARRHEAD, AB 9.200 55.00
6. ADAMS, LARRY (HL) BARRHEAD, AB 9.200 55.00
7. CHRISTIE, BILL (HD) BROOKS, AB 9.500 45.00
8. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 9.500 45.00
9. DUNCAN, KAREN (HD) , 9.600 35.00
10. SHIPTON, DOUG (HL) , 9.600 35.00
11. TYLER, KARL (HD) MISSOULA, MT 11.100 25.00
12. CROSTHWAITE, ANGEL (HL) MISSOULA, MT 11.100 25.00
13. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 14.000 0.00
14. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 14.000 0.00
15. MACDONALD, CHARLIE (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
16. THOMPSON, GLENN (HL) LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
17. LYNCH, SCOTT (HD) RONAN, MT 100.000 0.00
18. GILLIS, BRIAN (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
19. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
20. MILNE, JOHN (HL) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
21. VAN DYK, HANK (HD) NITON JUNCTION, AB 100.000 0.00
22. DAY, LORNE (HL) WILDWOOD, AB 100.000 0.00
23. STODDARD, BOB (HD) DOUGLAS, WY 100.000 0.00
24. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
25. ROGERS, CHRIS (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
26. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
27. HATCH, MARK (HD) (N/M) NM, 100.000 0.00
28. WILLIAMS, DALE (HL) (N/M) NM, 100.000 0.00
29. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 100.000 0.00
30. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 100.000 0.00