Scores Listing for STANDOFF 1(Tue)(07/11/2017-Standoff)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 17.177 68.00
2. CHEVALLIER, JERRI-LYNN BEAVER COUNTY, AB 17.396 58.00
3. WOLF-WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 17.434 48.00
4. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 17.617 38.00
5. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 17.812 28.00
6. LEAVITT, PAIGE CARDSTON, AB 18.329 18.00
7. KREBS, SUE (N/M) NM, 18.744 0.00
8. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 23.357 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 17.020 83.00
2. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 17.189 73.00
3. BOHNET, LANA MAYERTHORPE, AB 17.232 63.00
4. BROWN, TRISH CALGARY, AB 17.489 53.00
5. GOODINE, JUDY CARBON, AB 17.651 43.00
6. DUBEAU, SUSAN CROSSFIELD, AB 17.722 33.00
7. NELSON, VAL COCHRANE, AB 17.734 0.00
8. POZZOBON, KELLI PRITCHARD, BC 17.784 0.00
9. DOUGLAS, DIANA BROOKS, AB 17.850 0.00
10. GRANT, KATHRYN CLARESHOLM, AB 17.905 0.00
11. STEPHENS, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 18.036 0.00
12. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 18.159 0.00
13. COBB, TRACEY OKOTOKS, AB 18.384 0.00
14. DUCE, JAYNE RAYMOND, AB 18.473 0.00
15. CALLAWAY, MARILYN FOOTHILLS, AB 18.506 0.00
16. BROOKS, DAWN CARSTAIRS, AB 18.797 0.00
17. HALWA, CHERYL ROCKY MOUNTAIN HOUSE 18.833 0.00
18. PHILLIPS, WANDA (N/M) NM, 19.630 0.00
19. BLACKMORE, MAREENA CARDSTON, AB 22.600 0.00
20. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 22.932 0.00
21. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 23.170 0.00
22. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 24.526 0.00
23. SCHLENKER, PEGGY MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
24. HENRY, RHONDA GLEICHEN, AB 100.000 0.00
25. BAKER, CINDY ALBERTA BEACH, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 17.212 71.00
2. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 17.274 61.00
3. STONEY, MERRY ANN FOOTHILLS, AB 17.275 51.00
4. DAY, DELORES WILDWOOD, AB 17.600 41.00
5. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 17.807 31.00
6. MYERS, HOLLY FOOTHILLS, AB 18.060 21.00
7. VOLK, CONNIE HORSE TRAILER, AB 18.138 0.00
8. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 18.553 0.00
9. WELBORN, CORINNE DILLON, MT 18.770 0.00
10. HANSMA, SANDY GRANUM, AB 19.377 0.00
11. HOUBEN, LOUISE FORT MACLEOD, AB 29.600 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 17.046 65.00
2. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB 17.856 55.00
3. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 18.083 45.00
4. MATTSON, DOREEN COCHRANE, AB 18.167 35.00
5. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 19.934 25.00
CALF ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 13.400 53.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. DELL, GREG CUT BANK, MT 10.800 73.00
2. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 12.100 63.00
3. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE, AB 12.200 53.00
4. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 13.300 43.00
5. NEITZ, GUY STETTLER, AB 14.000 33.00
6. DUCE, TRACY RAYMOND, AB 15.200 23.00
7. DUDLEY, KEVIN RAYMOND, AB 17.600 0.00
8. ADIE, GLEN KATHRYN, AB 21.821 0.00
9. BLACKWATER JR, GIL (N/M) NM, 100.000 0.00
10. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
11. SPEER, STEVE BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
12. CRUIKSHANK, GREG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
13. WRIGHT, HAROLD LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
14. OLSON, LONNY PONOKA, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. PITTS, TERRY DIXON, MT 11.000 69.00
2. REEDER, BILL CARDSTON, AB 11.300 59.00
3. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 11.500 49.00
4. SHIPTON, DOUG , 12.100 39.00
5. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 12.900 29.00
6. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 21.900 19.00
7. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 24.100 0.00
8. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 100.000 0.00
9. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 11.400 69.00
2. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 12.000 59.00
3. CRAWLER, LAWRENCE MORLEY, AB 12.400 49.00
4. LYNCH, SCOTT RONAN, MT 28.000 39.00
5. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
6. HICKEN, JACK STIRLING, AB 100.000 0.00
7. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
8. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
9. SENOS, JIM CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
10. CAMPBELL, J.W. SUNDRE, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. VAILE, TRACI BABB, MT 5.000 73.00
2. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 6.500 63.00
3. SPEER, DEBBIE BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
4. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
5. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 100.000 0.00
6. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
7. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 100.000 0.00
8. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
9. DUNCAN, KAREN , 100.000 0.00
10. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 100.000 0.00
11. CALLAWAY, MARILYN FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
12. BRANDEN, COLLEEN VEGA, AB 100.000 0.00
13. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 100.000 0.00
14. GRAYSON, KIM OKOTOKS, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 2.200 69.00
2. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 2.200 69.00
3. DAYCHIEF, EVANS STANDOFF, AB 2.300 49.00
4. TYLER, KARL MISSOULA, MT 2.300 49.00
5. REEDER, BILL CARDSTON, AB 2.600 34.00
6. RISING, DALE CRAWFORD, NE 2.700 24.00
7. HICKEN, JACK STIRLING, AB 3.600 0.00
8. LYNCH, SCOTT RONAN, MT 4.500 0.00
9. CRAWLER, LAWRENCE MORLEY, AB 100.000 0.00
10. CROSTHWAITE, ANGEL MISSOULA, MT 100.000 0.00
11. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 100.000 0.00
12. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
13. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 13.300 65.00
2. MOYNIHAN, KELLY (HL) BANFF, AB 13.300 65.00
3. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 13.900 55.00
4. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 13.900 55.00
5. RISING, DALE (HD) CRAWFORD, NE 14.100 45.00
6. JONES, BARB (HL) VALLEYVIEW, AB 14.100 45.00
7. BENJAMIN, OLLIE (HD) MORLEY, AB 19.000 35.00
8. BENJAMIN, LAINEY (HL) MORLEY, AB 19.000 35.00
9. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
10. ANDERSON, LAUREL (HL) FORT MACLEOD, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE, AB 10.400 71.00
2. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB 10.400 71.00
3. DUCE, TRACY (HD) RAYMOND, AB 10.800 61.00
4. DUCE, JAYNE (HL) RAYMOND, AB 10.800 61.00
5. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 13.600 51.00
6. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 13.600 51.00
7. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 16.900 41.00
8. BOHNET, LANA (HL) MAYERTHORPE, AB 16.900 41.00
9. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 20.800 31.00
10. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 20.800 31.00
11. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 100.000 0.00
12. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 100.000 0.00
13. MILLER, DARCY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
14. MILLER, JACKIE (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
15. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
16. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
17. CRUIKSHANK, GREG (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
18. BROWN, TRISH (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
19. BLACKWATER JR, GIL (HD) (N/M) NM, 100.000 0.00
20. BLACKWATER, CARMEN (HL) (N/M) NM, 100.000 0.00
21. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
22. GOODINE, JUDY (HL) CARBON, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 9.200 68.00
2. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 9.200 68.00
3. TYLER, KARL (HD) MISSOULA, MT 9.300 58.00
4. TYLER, DONNA (HL) MISSOULA, MT 9.300 58.00
5. SHIPTON, DOUG (HD) , 12.100 48.00
6. DUNCAN, KAREN (HL) , 12.100 48.00
7. CRAWLER, LAWRENCE (HD) MORLEY, AB 15.100 38.00
8. MATTSON, DOREEN (HL) COCHRANE, AB 15.100 38.00
9. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 23.700 28.00
10. COCKBURN, LAURETTE (HL) AIRDRIE, AB 23.700 28.00
11. PITTS, TERRY (HD) DIXON, MT 25.200 18.00
12. HARGRAVE, FRANCES (HL) BROOKS, AB 25.200 18.00
13. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 100.000 0.00
14. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 100.000 0.00
15. CROSTHWAITE, ANGEL (HD) MISSOULA, MT 100.000 0.00
16. VIETOR, KAREN (HL) MISSOULA, MT 100.000 0.00
STEER WRESTLIN 40-49
Place Member Name City Time Points
1. HOCHSTEIN, BLAINE PINCHER CREEK, AB 100.000 0.00
2. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. GODDARD, GLEN MAPLE CREEK, SK 13.100 64.00
2. THUE, FRED LUMSDEN, SK 17.600 54.00
3. JOYES, DAVID WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
4. MELIN, CHUCK DOUGLAS, WY 100.000 0.00
5. JACOBS, VIRGIL CALGARY, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 21.800 67.00
2. CREASY, KELLY (HL) MEDICINE HAT, AB 21.800 67.00
3. CHRISTIE, BRAD (HD) BROOKS, AB 100.000 0.00
4. THOMPSON, CODY (HL) GEM, AB 100.000 0.00
5. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
6. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
7. SPEER, DEBBIE (HD) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
8. SPEER, STEVE (HL) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
9. GRAYSON, KIM (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
10. CRUIKSHANK, GREG (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
11. BRANDEN, COLLEEN (HD) VEGA, AB 100.000 0.00
12. MILLER, DARCY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. HOFER, WAYNE (HD) LETHBRIDGE, AB 6.900 74.00
2. DAYCHIEF, EVANS (HL) STANDOFF, AB 6.900 74.00
3. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 7.900 64.00
4. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 7.900 64.00
5. DUCE, TRACY (HD) RAYMOND, AB 8.200 54.00
6. NEWTON, DAVE (HL) DEL BONITA, AB 8.200 54.00
7. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 8.800 44.00
8. DESCHAMPS, LES (HL) ROCKYVIEW, AB 8.800 44.00
9. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
10. KLASSEN, LARRY (HL) WALDECK, SK 100.000 0.00
11. STEPHENS, JOEL (HD) YELLOWHEAD COUNTY, A 100.000 0.00
12. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
13. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
14. JOYES, DAVID (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
15. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
16. LAUSEN, LORNE (HL) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
17. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
18. POWELL, BILL (HL) BABB, MT 100.000 0.00
19. BAER, DAN (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
20. BENJAMIN, OLLIE (HL) MORLEY, AB 100.000 0.00
21. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
22. BOHNET, ROSS (HL) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
23. VAILE, TRACI (HD) BABB, MT 100.000 0.00
24. FLYNN, ANNE (HL) CAMROSE, AB 100.000 0.00
25. COBBE, JIM (HD) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
26. IRVING, BILL (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. TYLER, KARL (HD) MISSOULA, MT 7.400 76.00
2. CROSTHWAITE, ANGEL (HL) MISSOULA, MT 7.400 76.00
3. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 9.500 66.00
4. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 9.500 66.00
5. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 9.800 56.00
6. MILNE, JOHN (HL) DEL BONITA, AB 9.800 56.00
7. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 9.900 46.00
8. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 9.900 46.00
9. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 14.200 36.00
10. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 14.200 36.00
11. DUNCAN, KAREN (HD) , 18.700 26.00
12. SHIPTON, DOUG (HL) , 18.700 26.00
13. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 22.900 0.00
14. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 22.900 0.00
15. VAN DYK, HANK (HD) NITON JUNCTION, AB 100.000 0.00
16. DAY, LORNE (HL) WILDWOOD, AB 100.000 0.00
17. LYNCH, SCOTT (HD) RONAN, MT 100.000 0.00
18. GILLIS, BRIAN (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
19. SCHMIDT, LEONARD (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
20. ADAMS, LARRY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
21. COLLINS, TOM (HD) (N/M) NM, 100.000 0.00
22. ANDERSON, HARVEY (HL) TABER, AB 100.000 0.00
23. CHRISTIE, BILL (HD) BROOKS, AB 100.000 0.00
24. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
25. MACDONALD, CHARLIE (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
26. THOMPSON, GLENN (HL) LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
27. STODDARD, BOB (HD) DOUGLAS, WY 100.000 0.00
28. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
29. ROGERS, CHRIS (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
30. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
31. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
32. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00