Scores Listing for Barrhead 2(Mon)(06/12/2017-Barrhead)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, JERRI-LYNN BEAVER COUNTY, AB 13.443 67.00
2. CRAIG, JILL CAMROSE, AB 13.706 57.00
3. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 13.839 47.00
4. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 13.924 37.00
5. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 14.070 27.00
6. WOLF-WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 14.209 17.00
7. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 14.400 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 13.530 82.00
2. POZZOBON, KELLI PRITCHARD, BC 13.603 72.00
3. GOODINE, JUDY CARBON, AB 13.732 62.00
4. BOHNET, LANA MAYERTHORPE, AB 13.898 52.00
5. BROWN, TRISH CALGARY, AB 13.946 42.00
6. BAKER, CINDY ALBERTA BEACH, AB 14.049 32.00
7. LOEWEN, MARGUERITE PONOKA, AB 14.068 0.00
8. NASH, RAMONA DRAYTON VALLEY, AB 14.255 0.00
9. STEPHENS, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 14.392 0.00
10. DOUGLAS, DIANA BROOKS, AB 14.475 0.00
11. WRIGHT, DAWN LETHBRIDGE, AB 14.520 0.00
12. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 14.629 0.00
13. COBB, TRACEY OKOTOKS, AB 14.634 0.00
14. LOUGHRAN, CRYSTAL MAYERTHORPE, AB 14.678 0.00
15. WILLOUGHBY, EILEEN CAMROSE, AB 14.760 0.00
16. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 14.773 0.00
17. HALWA, CHERYL ROCKY MOUNTAIN HOUSE 14.791 0.00
18. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 15.542 0.00
19. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 19.353 0.00
20. MARSTON, MAUREEN CALGARY, AB 24.391 0.00
21. BROOKS, DAWN CARSTAIRS, AB 25.485 0.00
22. NELSON, VAL COCHRANE, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MYERS, HOLLY FOOTHILLS, AB 13.665 71.00
2. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 13.758 61.00
3. VOLK, CONNIE HORSE TRAILER, AB 13.876 51.00
4. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 13.900 41.00
5. WALTZE, JANICE CALMAR, AB 14.070 31.00
6. ROMEO, DIANNE MAYERTHORPE, AB 14.121 21.00
7. MCARTHUR, LAUREN COCHRANE, AB 14.961 0.00
8. FLUNDRA, KATHY PINCHER CREEK, AB 20.034 0.00
9. WELBORN, CORINNE DILLON, MT 20.113 0.00
10. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 20.404 0.00
11. LEWIS, SANDY WESTBANK, BC 100.000 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 13.682 66.00
2. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB 14.125 56.00
3. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 14.245 46.00
4. MATTSON, DOREEN COCHRANE, AB 14.861 36.00
5. CHEVALLIER, DIANA PEACHLAND, BC 15.999 26.00
6. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ADIE, GLEN KATHRYN, AB 15.600 70.00
2. OLSON, LONNY PONOKA, AB 21.500 60.00
3. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 31.200 50.00
4. WRIGHT, HAROLD LETHBRIDGE, AB 33.400 40.00
5. NEITZ, GUY (N/M) STETTLER, AB 100.000 0.00
6. CRUIKSHANK, GREG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
7. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
8. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
9. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
10. SPEER, STEVE BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. REEDER, BILL CARDSTON, AB 11.100 68.00
2. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 13.200 58.00
3. SHIPTON, DOUG CONSORT, AB 14.000 48.00
4. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 14.200 38.00
5. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 16.200 28.00
6. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 23.000 18.00
7. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 50.500 0.00
8. MOSHER, KENT , 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 19.300 65.00
2. HOOD, BOB BUSBY, AB 21.100 55.00
3. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 100.000 0.00
4. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. VAILE, TRACI BABB, MT 2.900 74.00
2. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 4.300 64.00
3. SPEER, DEBBIE BLUE RIDGE, AB 4.600 54.00
4. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 6.300 44.00
5. BRANDEN, COLLEEN VEGA, AB 16.300 34.00
6. MCARTHUR, LAUREN COCHRANE, AB 100.000 0.00
7. LEIBEL, VAL OLDS, AB 100.000 0.00
8. CHEVALLIER, DIANA PEACHLAND, BC 100.000 0.00
9. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 100.000 0.00
10. GRAYSON, KIM OKOTOKS, AB 100.000 0.00
11. DUNCAN, KAREN CONSORT, AB 100.000 0.00
12. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
13. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
14. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. DAYCHIEF, EVANS STANDOFF, AB 2.300 68.00
2. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 2.400 58.00
3. REEDER, BILL CARDSTON, AB 2.700 48.00
4. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 2.900 38.00
5. SHIPTON, DOUG CONSORT, AB 100.000 0.00
6. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
7. BARBER, STAN VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
8. RISING, DALE CRAWFORD, NE 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 15.200 64.00
2. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 15.200 64.00
3. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
4. MOYNIHAN, KELLY (HL) BANFF, AB 100.000 0.00
5. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
6. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
7. RISING, DALE (HD) CRAWFORD, NE 100.000 0.00
8. JONES, BARB (HL) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 12.000 69.00
2. BOHNET, LANA (HL) MAYERTHORPE, AB 12.000 69.00
3. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 14.400 59.00
4. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 14.400 59.00
5. CRUIKSHANK, GREG (HD) OKOTOKS, AB 14.600 49.00
6. BROWN, TRISH (HL) CALGARY, AB 14.600 49.00
7. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 17.600 39.00
8. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 17.600 39.00
9. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 20.900 29.00
10. GOODINE, JUDY (HL) CARBON, AB 20.900 29.00
11. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
12. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
13. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
14. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 100.000 0.00
15. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 100.000 0.00
16. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 100.000 0.00
17. MILLER, DARCY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
18. MILLER, JACKIE (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 11.300 65.00
2. COCKBURN, LAURETTE (HL) AIRDRIE, AB 11.300 65.00
3. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 14.600 55.00
4. BUNNEY, DARLENE (HL) PONOKA, AB 14.600 55.00
5. MOSHER, KENT (HD) , 100.000 0.00
6. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 100.000 0.00
7. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 100.000 0.00
8. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 100.000 0.00
9. SHIPTON, DOUG (HD) CONSORT, AB 100.000 0.00
10. DUNCAN, KAREN (HL) CONSORT, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLIN 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 14.300 35.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. JOYES, DAVID WETASKIWIN, AB 5.500 65.00
2. THUE, FRED LUMSDEN, SK 5.900 55.00
3. MELIN, CHUCK DOUGLAS, WY 7.900 45.00
4. MOSHER, KENT , 100.000 0.00
5. JACOBS, VIRGIL CALGARY, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. GRAYSON, KIM (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
2. CRUIKSHANK, GREG (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
3. CHRISTIE, BRAD (HD) BROOKS, AB 100.000 0.00
4. CREASY, KELLY (HL) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
5. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
6. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
7. BRANDEN, COLLEEN (HD) VEGA, AB 100.000 0.00
8. MILLER, DARCY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
9. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
10. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 6.900 73.50
2. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 6.900 73.50
3. BAER, DAN (HD) OKOTOKS, AB 7.500 63.50
4. BENJAMIN, OLLIE (HL) MORLEY, AB 7.500 63.50
5. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 8.600 53.50
6. CHRISTIE, BILL (HL) BROOKS, AB 8.600 53.50
7. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 9.300 43.50
8. KLASSEN, LARRY (HL) WALDECK, SK 9.300 43.50
9. STEPHENS, JOEL (HD) YELLOWHEAD COUNTY, A 13.800 33.50
10. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 13.800 33.50
11. ANDERSON, CHRIS (HD) TABER, AB 15.900 23.50
12. ANDERSON, HARVEY (HL) TABER, AB 15.900 23.50
13. HOFER, WAYNE (HD) LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
14. DAYCHIEF, EVANS (HL) STANDOFF, AB 100.000 0.00
15. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
16. JOYES, DAVID (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
17. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
18. FLYNN, ANNE (HL) CAMROSE, AB 100.000 0.00
19. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
20. BUKSA, SHANE (HL) WARBURG, AB 100.000 0.00
21. RATHWELL, GRANT (HD) WAINWRIGHT, AB 100.000 0.00
22. MURPHY, RICK (HL) LLYODMINSTER, AB 100.000 0.00
23. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
24. BOHNET, ROSS (HL) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
25. BARBER, STAN (HD) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
26. LONGMORE, BILLY (HL) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
27. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
28. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 13.900 72.00
2. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 13.900 72.00
3. VAILE, TRACI (HD) BABB, MT 15.900 62.00
4. SENOS, JIM (HL) CLARESHOLM, AB 15.900 62.00
5. VAN DYK, HANK (HD) NITON JUNCTION, AB 20.100 52.00
6. DAY, LORNE (HL) WILDWOOD, AB 20.100 52.00
7. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 20.700 42.00
8. MOSHER, KENT (HL) , 20.700 42.00
9. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 22.200 32.00
10. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 22.200 32.00
11. ROGERS, CHRIS (HD) BARRHEAD, AB 26.900 22.00
12. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB 26.900 22.00
13. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
14. MILNE, JOHN (HL) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
15. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
16. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
17. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
18. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
19. SCHMIDT, LEONARD (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
20. ADAMS, LARRY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
21. DUNCAN, KAREN (HD) CONSORT, AB 100.000 0.00
22. SHIPTON, DOUG (HL) CONSORT, AB 100.000 0.00
23. SMOOLE, DANNY (HD) , 100.000 0.00
24. MOORE, DOUG (HL) , 100.000 0.00