Scores Listing for Barrhead 1(Sun)(06/11/2017-Barrhead)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 13.771 67.00
2. CHEVALLIER, JERRI-LYNN BEAVER COUNTY, AB 13.793 57.00
3. WOLF-WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 14.102 47.00
4. CRAIG, JILL CAMROSE, AB 14.156 37.00
5. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 14.331 27.00
6. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 14.380 17.00
7. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 15.226 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. WILLOUGHBY, EILEEN CAMROSE, AB 13.536 81.00
2. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 13.646 71.00
3. BROWN, TRISH CALGARY, AB 13.767 61.00
4. BAKER, CINDY ALBERTA BEACH, AB 13.852 51.00
5. NELSON, VAL COCHRANE, AB 13.869 41.00
6. GOODINE, JUDY CARBON, AB 13.917 31.00
7. LOEWEN, MARGUERITE PONOKA, AB 13.996 0.00
8. DOUGLAS, DIANA BROOKS, AB 14.198 0.00
9. LOUGHRAN, CRYSTAL MAYERTHORPE, AB 14.569 0.00
10. MARSTON, MAUREEN CALGARY, AB 14.649 0.00
11. STEPHENS, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 14.740 0.00
12. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 14.879 0.00
13. HALWA, CHERYL ROCKY MOUNTAIN HOUSE 14.990 0.00
14. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 15.014 0.00
15. BROOKS, DAWN CARSTAIRS, AB 15.122 0.00
16. NASH, RAMONA DRAYTON VALLEY, AB 15.240 0.00
17. COBB, TRACEY OKOTOKS, AB 15.249 0.00
18. BOHNET, LANA MAYERTHORPE, AB 18.910 0.00
19. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 18.998 0.00
20. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 19.545 0.00
21. WRIGHT, DAWN LETHBRIDGE, AB 19.580 0.00
22. POZZOBON, KELLI PRITCHARD, BC 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 13.762 72.00
2. WALTZE, JANICE CALMAR, AB 13.878 62.00
3. MYERS, HOLLY FOOTHILLS, AB 13.930 52.00
4. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 14.059 42.00
5. FLUNDRA, KATHY PINCHER CREEK, AB 14.118 32.00
6. VOLK, CONNIE HORSE TRAILER, AB 14.250 22.00
7. ROMEO, DIANNE MAYERTHORPE, AB 14.539 0.00
8. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 14.893 0.00
9. LEWIS, SANDY WESTBANK, BC 16.260 0.00
10. MCARTHUR, LAUREN COCHRANE, AB 16.546 0.00
11. DUCE, JERRI OKOTOKS, AB 18.786 0.00
12. WELBORN, CORINNE DILLON, MT 19.966 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 13.578 66.00
2. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB 14.119 56.00
3. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 15.062 46.00
4. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 15.365 36.00
5. MATTSON, DOREEN COCHRANE, AB 19.923 26.00
6. CHEVALLIER, DIANA PEACHLAND, BC 21.217 16.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CRUIKSHANK, GREG OKOTOKS, AB 12.500 69.00
2. TURCATO, LYNN TABER, AB 15.900 59.00
3. SPEER, STEVE BLUE RIDGE, AB 35.400 49.00
4. ADIE, GLEN KATHRYN, AB 100.000 0.00
5. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
6. OLSON, LONNY PONOKA, AB 100.000 0.00
7. WRIGHT, HAROLD LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
8. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
9. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 11.800 68.00
2. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 16.700 58.00
3. SHIPTON, DOUG CONSORT, AB 21.200 48.00
4. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 100.000 0.00
5. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
6. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 100.000 0.00
7. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 100.000 0.00
8. MOSHER, KENT , 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 11.500 65.00
2. HOOD, BOB BUSBY, AB 16.900 55.00
3. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 100.000 0.00
4. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. VAILE, TRACI BABB, MT 2.900 74.00
2. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 3.800 64.00
3. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 5.000 54.00
4. DUNCAN, KAREN CONSORT, AB 5.100 44.00
5. GRAYSON, KIM OKOTOKS, AB 5.400 34.00
6. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 9.100 24.00
7. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 100.000 0.00
8. SPEER, DEBBIE BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
9. LEIBEL, VAL OLDS, AB 100.000 0.00
10. MCARTHUR, LAUREN COCHRANE, AB 100.000 0.00
11. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 100.000 0.00
12. CHEVALLIER, DIANA PEACHLAND, BC 100.000 0.00
13. BRANDEN, COLLEEN VEGA, AB 100.000 0.00
14. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. SHIPTON, DOUG CONSORT, AB 2.700 68.00
2. REEDER, BILL CARDSTON, AB 3.200 58.00
3. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 3.500 48.00
4. RISING, DALE CRAWFORD, NE 100.000 0.00
5. BARBER, STAN VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
6. DAYCHIEF, EVANS STANDOFF, AB 100.000 0.00
7. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 100.000 0.00
8. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. RISING, DALE (HD) CRAWFORD, NE 11.700 64.00
2. JONES, BARB (HL) VALLEYVIEW, AB 11.700 64.00
3. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 12.300 54.00
4. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 12.300 54.00
5. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 14.600 44.00
6. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 14.600 44.00
7. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 15.000 34.00
8. MOYNIHAN, KELLY (HL) BANFF, AB 15.000 34.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CRUIKSHANK, GREG (HD) OKOTOKS, AB 11.300 69.00
2. BROWN, TRISH (HL) CALGARY, AB 11.300 69.00
3. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 16.100 59.00
4. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 16.100 59.00
5. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 17.500 49.00
6. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 17.500 49.00
7. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 17.600 39.00
8. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 17.600 39.00
9. MILLER, DARCY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
10. MILLER, JACKIE (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
11. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
12. GOODINE, JUDY (HL) CARBON, AB 100.000 0.00
13. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 100.000 0.00
14. BOHNET, LANA (HL) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
15. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
16. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
17. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 100.000 0.00
18. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 9.800 65.00
2. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 9.800 65.00
3. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 12.300 55.00
4. BUNNEY, DARLENE (HL) PONOKA, AB 12.300 55.00
5. MOSHER, KENT (HD) , 12.700 45.00
6. DUCE, JERRI (HL) OKOTOKS, AB 12.700 45.00
7. SHIPTON, DOUG (HD) CONSORT, AB 19.400 35.00
8. DUNCAN, KAREN (HL) CONSORT, AB 19.400 35.00
9. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 20.100 25.00
10. COCKBURN, LAURETTE (HL) AIRDRIE, AB 20.100 25.00
STEER WRESTLIN 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 7.000 65.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT , 11.900 55.00
2. MELIN, CHUCK DOUGLAS, WY 17.200 53.00
3. JOYES, DAVID WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
4. JACOBS, VIRGIL CALGARY, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 13.100 65.00
2. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 13.100 65.00
3. CHRISTIE, BRAD (HD) BROOKS, AB 100.000 0.00
4. CREASY, KELLY (HL) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
5. BRANDEN, COLLEEN (HD) VEGA, AB 100.000 0.00
6. MILLER, DARCY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
7. GRAYSON, KIM (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
8. CRUIKSHANK, GREG (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
9. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
10. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 6.800 74.00
2. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 6.800 74.00
3. BAER, DAN (HD) OKOTOKS, AB 8.900 64.00
4. BENJAMIN, OLLIE (HL) MORLEY, AB 8.900 64.00
5. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
6. BOHNET, ROSS (HL) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
7. ANDERSON, CHRIS (HD) TABER, AB 100.000 0.00
8. ANDERSON, HARVEY (HL) TABER, AB 100.000 0.00
9. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
10. JOYES, DAVID (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
11. STEPHENS, JOEL (HD) YELLOWHEAD COUNTY, A 100.000 0.00
12. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
13. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
14. CHRISTIE, BILL (HL) BROOKS, AB 100.000 0.00
15. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
16. KLASSEN, LARRY (HL) WALDECK, SK 100.000 0.00
17. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
18. BUKSA, SHANE (HL) WARBURG, AB 100.000 0.00
19. HOFER, WAYNE (HD) LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
20. DAYCHIEF, EVANS (HL) STANDOFF, AB 100.000 0.00
21. RATHWELL, GRANT (HD) WAINWRIGHT, AB 100.000 0.00
22. MURPHY, RICK (HL) LLYODMINSTER, AB 100.000 0.00
23. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
24. FLYNN, ANNE (HL) CAMROSE, AB 100.000 0.00
25. BARBER, STAN (HD) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
26. LONGMORE, BILLY (HL) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
27. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
28. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. VAILE, TRACI (HD) BABB, MT 9.700 72.00
2. SENOS, JIM (HL) CLARESHOLM, AB 9.700 72.00
3. SCHMIDT, LEONARD (HD) BARRHEAD, AB 10.100 62.00
4. ADAMS, LARRY (HL) BARRHEAD, AB 10.100 62.00
5. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 12.400 52.00
6. MOSHER, KENT (HL) , 12.400 52.00
7. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 13.700 42.00
8. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 13.700 42.00
9. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
10. MILNE, JOHN (HL) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
11. SMOOLE, DANNY (HD) , 100.000 0.00
12. MOORE, DOUG (HL) , 100.000 0.00
13. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
14. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
15. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
16. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
17. VAN DYK, HANK (HD) NITON JUNCTION, AB 100.000 0.00
18. DAY, LORNE (HL) WILDWOOD, AB 100.000 0.00
19. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
20. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
21. ROGERS, CHRIS (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
22. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
23. DUNCAN, KAREN (HD) CONSORT, AB 100.000 0.00
24. SHIPTON, DOUG (HL) CONSORT, AB 100.000 0.00