Scores Listing for Mayerthorpe 2(Sat)(06/10/2017-Mayerthorpe)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, JERRI-LYNN BEAVER COUNTY, AB 14.762 67.00
2. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 14.955 57.00
3. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 15.237 47.00
4. WOLF-WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 15.412 37.00
5. CRAIG, JILL CAMROSE, AB 15.922 27.00
6. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 16.050 17.00
7. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 20.763 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. WILLOUGHBY, EILEEN CAMROSE, AB 14.870 82.00
2. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 15.067 72.00
3. BAKER, CINDY ALBERTA BEACH, AB 15.094 62.00
4. NASH, RAMONA DRAYTON VALLEY, AB 15.241 52.00
5. POZZOBON, KELLI PRITCHARD, BC 15.287 42.00
6. NELSON, VAL COCHRANE, AB 15.300 32.00
7. BOHNET, LANA MAYERTHORPE, AB 15.321 0.00
8. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 15.563 0.00
9. BROWN, TRISH CALGARY, AB 15.606 0.00
10. STEPHENS, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 15.684 0.00
11. LOEWEN, MARGUERITE PONOKA, AB 15.701 0.00
12. LOUGHRAN, CRYSTAL MAYERTHORPE, AB 15.710 0.00
13. DOUGLAS, DIANA BROOKS, AB 15.716 0.00
14. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 15.826 0.00
15. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 15.864 0.00
16. HALWA, CHERYL ROCKY MOUNTAIN HOUSE 16.356 0.00
17. WRIGHT, DAWN LETHBRIDGE, AB 16.374 0.00
18. BROOKS, DAWN CARSTAIRS, AB 16.428 0.00
19. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 16.860 0.00
20. MARSTON, MAUREEN CALGARY, AB 20.635 0.00
21. GOODINE, JUDY CARBON, AB 21.211 0.00
22. COBB, TRACEY OKOTOKS, AB 23.761 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 14.915 72.00
2. WALTZE, JANICE CALMAR, AB 15.167 62.00
3. ROMEO, DIANNE MAYERTHORPE, AB 15.475 52.00
4. VOLK, CONNIE HORSE TRAILER, AB 15.493 42.00
5. MYERS, HOLLY FOOTHILLS, AB 15.606 32.00
6. LEWIS, SANDY WESTBANK, BC 16.303 22.00
7. WELBORN, CORINNE DILLON, MT 16.319 0.00
8. MCARTHUR, LAUREN COCHRANE, AB 17.013 0.00
9. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 20.276 0.00
10. FLUNDRA, KATHY PINCHER CREEK, AB 21.448 0.00
11. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 26.114 0.00
12. DUCE, JERRI OKOTOKS, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 15.197 66.00
2. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB 15.611 56.00
3. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 15.614 46.00
4. MATTSON, DOREEN COCHRANE, AB 15.955 36.00
5. CHEVALLIER, DIANA PEACHLAND, BC 17.575 26.00
6. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 17.629 16.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. TURCATO, LYNN TABER, AB 12.300 69.00
2. ADIE, GLEN KATHRYN, AB 16.800 59.00
3. SPEER, STEVE BLUE RIDGE, AB 37.100 49.00
4. OLSON, LONNY PONOKA, AB 56.500 39.00
5. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
6. CRUIKSHANK, GREG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
7. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
8. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
9. WRIGHT, HAROLD LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT , 11.800 68.00
2. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 15.300 58.00
3. SHIPTON, DOUG CONSORT, AB 16.100 48.00
4. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 26.300 38.00
5. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 26.500 28.00
6. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 100.000 0.00
7. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
8. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 15.100 65.00
2. REEDER, BILL CARDSTON, AB 28.700 55.00
3. SENOS, JIM CLARESHOLM, AB 36.700 45.00
4. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
5. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 6.800 74.00
2. DUNCAN, KAREN CONSORT, AB 14.300 64.00
3. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 14.700 54.00
4. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
5. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
6. SPEER, DEBBIE BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
7. VAILE, TRACI BABB, MT 100.000 0.00
8. CHEVALLIER, DIANA PEACHLAND, BC 100.000 0.00
9. LEIBEL, VAL OLDS, AB 100.000 0.00
10. MCARTHUR, LAUREN COCHRANE, AB 100.000 0.00
11. GRAYSON, KIM OKOTOKS, AB 100.000 0.00
12. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 100.000 0.00
13. BRANDEN, COLLEEN VEGA, AB 100.000 0.00
14. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 2.700 68.00
2. SHIPTON, DOUG CONSORT, AB 3.300 58.00
3. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 4.000 48.00
4. RISING, DALE CRAWFORD, NE 4.200 38.00
5. DAYCHIEF, EVANS STANDOFF, AB 12.800 28.00
6. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
7. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
8. BARBER, STAN VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. RISING, DALE (HD) CRAWFORD, NE 11.500 64.00
2. JONES, BARB (HL) VALLEYVIEW, AB 11.500 64.00
3. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 14.200 54.00
4. MOYNIHAN, KELLY (HL) BANFF, AB 14.200 54.00
5. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
6. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
7. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
8. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CRUIKSHANK, GREG (HD) OKOTOKS, AB 13.000 69.00
2. BROWN, TRISH (HL) CALGARY, AB 13.000 69.00
3. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 15.800 59.00
4. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 15.800 59.00
5. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 17.600 49.00
6. BOHNET, LANA (HL) MAYERTHORPE, AB 17.600 49.00
7. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 18.300 39.00
8. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 18.300 39.00
9. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 19.200 29.00
10. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 19.200 29.00
11. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
12. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 100.000 0.00
13. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
14. GOODINE, JUDY (HL) CARBON, AB 100.000 0.00
15. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
16. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
17. MILLER, DARCY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
18. MILLER, JACKIE (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. SHIPTON, DOUG (HD) CONSORT, AB 12.300 65.00
2. DUNCAN, KAREN (HL) CONSORT, AB 12.300 65.00
3. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 15.500 55.00
4. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 15.500 55.00
5. MOSHER, KENT (HD) , 100.000 0.00
6. DUCE, JERRI (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
7. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 100.000 0.00
8. COCKBURN, LAURETTE (HL) AIRDRIE, AB 100.000 0.00
9. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
10. BUNNEY, DARLENE (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLIN 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. MELIN, CHUCK DOUGLAS, WY 10.300 65.00
2. JACOBS, VIRGIL CALGARY, AB 100.000 0.00
3. MOSHER, KENT , 100.000 0.00
4. THUE, FRED LUMSDEN, SK 100.000 0.00
5. JOYES, DAVID WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 13.600 65.00
2. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 13.600 65.00
3. GRAYSON, KIM (HD) OKOTOKS, AB 14.700 55.00
4. CRUIKSHANK, GREG (HL) OKOTOKS, AB 14.700 55.00
5. BRANDEN, COLLEEN (HD) VEGA, AB 100.000 0.00
6. MILLER, DARCY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
7. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
8. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
9. CHRISTIE, BRAD (HD) BROOKS, AB 100.000 0.00
10. CREASY, KELLY (HL) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. BARBER, STAN (HD) VALLEYVIEW, AB 9.000 74.00
2. LONGMORE, BILLY (HL) VALLEYVIEW, AB 9.000 74.00
3. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 10.900 64.00
4. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 10.900 64.00
5. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 12.400 54.00
6. CHRISTIE, BILL (HL) BROOKS, AB 12.400 54.00
7. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 13.300 44.00
8. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 13.300 44.00
9. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 14.200 34.00
10. BOHNET, ROSS (HL) MAYERTHORPE, AB 14.200 34.00
11. STEPHENS, JOEL (HD) YELLOWHEAD COUNTY, A 14.400 24.00
12. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 14.400 24.00
13. BAER, DAN (HD) OKOTOKS, AB 20.100 0.00
14. BENJAMIN, OLLIE (HL) MORLEY, AB 20.100 0.00
15. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
16. KLASSEN, LARRY (HL) WALDECK, SK 100.000 0.00
17. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
18. BUKSA, SHANE (HL) WARBURG, AB 100.000 0.00
19. ANDERSON, CHRIS (HD) TABER, AB 100.000 0.00
20. ANDERSON, HARVEY (HL) TABER, AB 100.000 0.00
21. HOFER, WAYNE (HD) LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
22. DAYCHIEF, EVANS (HL) STANDOFF, AB 100.000 0.00
23. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
24. FLYNN, ANNE (HL) CAMROSE, AB 100.000 0.00
25. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
26. JOYES, DAVID (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
27. RATHWELL, GRANT (HD) WAINWRIGHT, AB 100.000 0.00
28. MURPHY, RICK (HL) LLYODMINSTER, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 13.800 72.00
2. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 13.800 72.00
3. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 14.200 62.00
4. MOSHER, KENT (HL) , 14.200 62.00
5. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 14.700 52.00
6. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 14.700 52.00
7. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 16.200 42.00
8. MILNE, JOHN (HL) DEL BONITA, AB 16.200 42.00
9. VAILE, TRACI (HD) BABB, MT 19.000 32.00
10. SENOS, JIM (HL) CLARESHOLM, AB 19.000 32.00
11. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 19.200 22.00
12. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 19.200 22.00
13. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 20.900 0.00
14. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 20.900 0.00
15. ROGERS, CHRIS (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
16. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
17. VAN DYK, HANK (HD) NITON JUNCTION, AB 100.000 0.00
18. DAY, LORNE (HL) WILDWOOD, AB 100.000 0.00
19. SCHMIDT, LEONARD (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
20. ADAMS, LARRY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
21. SMOOLE, DANNY (HD) , 100.000 0.00
22. MOORE, DOUG (HL) , 100.000 0.00
23. DUNCAN, KAREN (HD) CONSORT, AB 100.000 0.00
24. SHIPTON, DOUG (HL) CONSORT, AB 100.000 0.00