Scores Listing for Mayerthorpe 1(Fri)(06/09/2017-Mayerthorpe)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 15.387 66.00
2. WOLF-WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 15.523 56.00
3. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 15.680 46.00
4. CRAIG, JILL CAMROSE, AB 15.840 36.00
5. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 15.957 26.00
6. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 16.469 16.00
7. CHEVALLIER, JERRI-LYNN BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. POZZOBON, KELLI PRITCHARD, BC 15.073 82.00
2. GOODINE, JUDY CARBON, AB 15.204 72.00
3. NASH, RAMONA DRAYTON VALLEY, AB 15.236 62.00
4. WILLOUGHBY, EILEEN CAMROSE, AB 15.294 52.00
5. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 15.415 42.00
6. BAKER, CINDY ALBERTA BEACH, AB 15.522 32.00
7. BROWN, TRISH CALGARY, AB 15.592 0.00
8. NELSON, VAL COCHRANE, AB 15.772 0.00
9. MARSTON, MAUREEN CALGARY, AB 15.837 0.00
10. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 16.121 0.00
11. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 16.145 0.00
12. WRIGHT, DAWN LETHBRIDGE, AB 16.277 0.00
13. COBB, TRACEY OKOTOKS, AB 16.329 0.00
14. BROOKS, DAWN CARSTAIRS, AB 16.436 0.00
15. HALWA, CHERYL ROCKY MOUNTAIN HOUSE 16.799 0.00
16. LOUGHRAN, CRYSTAL MAYERTHORPE, AB 16.876 0.00
17. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 16.887 0.00
18. DOUGLAS, DIANA BROOKS, AB 17.885 0.00
19. BOHNET, LANA MAYERTHORPE, AB 20.657 0.00
20. STEPHENS, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 20.929 0.00
21. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 21.231 0.00
22. LOEWEN, MARGUERITE PONOKA, AB 21.412 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 15.255 71.00
2. MYERS, HOLLY FOOTHILLS, AB 15.602 61.00
3. WALTZE, JANICE CALMAR, AB 15.748 46.00
4. VOLK, CONNIE HORSE TRAILER, AB 15.748 46.00
5. ROMEO, DIANNE MAYERTHORPE, AB 15.882 31.00
6. FLUNDRA, KATHY PINCHER CREEK, AB 16.199 21.00
7. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 16.448 0.00
8. WELBORN, CORINNE DILLON, MT 17.015 0.00
9. LEWIS, SANDY WESTBANK, BC 17.086 0.00
10. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 19.964 0.00
11. MCARTHUR, LAUREN COCHRANE, AB 22.563 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 15.598 66.00
2. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 15.709 56.00
3. MATTSON, DOREEN COCHRANE, AB 15.748 46.00
4. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB 16.474 36.00
5. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 17.979 26.00
6. CHEVALLIER, DIANA PEACHLAND, BC 18.786 16.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CRUIKSHANK, GREG OKOTOKS, AB 15.180 69.00
2. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 34.300 59.00
3. ADIE, GLEN KATHRYN, AB 100.000 0.00
4. WRIGHT, HAROLD LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
5. SPEER, STEVE BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
6. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
7. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
8. OLSON, LONNY PONOKA, AB 100.000 0.00
9. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 13.600 68.00
2. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 15.200 58.00
3. SHIPTON, DOUG CONSORT, AB 16.900 48.00
4. REEDER, BILL CARDSTON, AB 32.100 38.00
5. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 100.000 0.00
6. MOSHER, KENT , 100.000 0.00
7. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
8. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. REEDER, BILL CARDSTON, AB 12.000 65.00
2. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 26.900 55.00
3. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 100.000 0.00
4. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. SPEER, DEBBIE BLUE RIDGE, AB 5.700 74.00
2. GRAYSON, KIM OKOTOKS, AB 6.200 64.00
3. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 7.200 54.00
4. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 16.700 44.00
5. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
6. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
7. CHEVALLIER, DIANA PEACHLAND, BC 100.000 0.00
8. VAILE, TRACI BABB, MT 100.000 0.00
9. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 100.000 0.00
10. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 100.000 0.00
11. MCARTHUR, LAUREN COCHRANE, AB 100.000 0.00
12. BRANDEN, COLLEEN VEGA, AB 100.000 0.00
13. DUNCAN, KAREN CONSORT, AB 100.000 0.00
14. LEIBEL, VAL OLDS, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 3.500 68.00
2. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 4.000 53.00
3. SHIPTON, DOUG CONSORT, AB 4.000 53.00
4. DAYCHIEF, EVANS STANDOFF, AB 13.500 38.00
5. HOOD, BOB BUSBY, AB 14.500 28.00
6. BARBER, STAN VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
7. RISING, DALE CRAWFORD, NE 100.000 0.00
8. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 11.200 64.00
2. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 11.200 64.00
3. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 14.500 54.00
4. MOYNIHAN, KELLY (HL) BANFF, AB 14.500 54.00
5. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
6. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
7. RISING, DALE (HD) CRAWFORD, NE 100.000 0.00
8. JONES, BARB (HL) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 12.700 69.00
2. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 12.700 69.00
3. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 13.200 59.00
4. GOODINE, JUDY (HL) CARBON, AB 13.200 59.00
5. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 16.900 49.00
6. BOHNET, LANA (HL) MAYERTHORPE, AB 16.900 49.00
7. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 17.600 39.00
8. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 17.600 39.00
9. CRUIKSHANK, GREG (HD) OKOTOKS, AB 21.000 29.00
10. BROWN, TRISH (HL) CALGARY, AB 21.000 29.00
11. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 22.200 19.00
12. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 22.200 19.00
13. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 100.000 0.00
14. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 100.000 0.00
15. MILLER, DARCY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
16. MILLER, JACKIE (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
17. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
18. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 14.100 65.00
2. COCKBURN, LAURETTE (HL) AIRDRIE, AB 14.100 65.00
3. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 18.600 55.00
4. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 18.600 55.00
5. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
6. BUNNEY, DARLENE (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
7. SHIPTON, DOUG (HD) CONSORT, AB 100.000 0.00
8. DUNCAN, KAREN (HL) CONSORT, AB 100.000 0.00
9. MOSHER, KENT (HD) , 100.000 0.00
10. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 100.000 0.00
STEER WRESTLIN 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 16.800 54.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. JOYES, DAVID WETASKIWIN, AB 9.500 64.00
2. JACOBS, VIRGIL CALGARY, AB 100.000 0.00
3. MOSHER, KENT , 100.000 0.00
4. THUE, FRED LUMSDEN, SK 100.000 0.00
5. MELIN, CHUCK DOUGLAS, WY 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. GRAYSON, KIM (HD) OKOTOKS, AB 15.700 65.00
2. CRUIKSHANK, GREG (HL) OKOTOKS, AB 15.700 65.00
3. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 19.500 55.00
4. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 19.500 55.00
5. CHRISTIE, BRAD (HD) BROOKS, AB 100.000 0.00
6. CREASY, KELLY (HL) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
7. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
8. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
9. BRANDEN, COLLEEN (HD) VEGA, AB 100.000 0.00
10. MILLER, DARCY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 8.400 74.00
2. BOHNET, ROSS (HL) MAYERTHORPE, AB 8.400 74.00
3. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 11.300 64.00
4. KLASSEN, LARRY (HL) WALDECK, SK 11.300 64.00
5. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 14.400 54.00
6. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 14.400 54.00
7. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 15.200 44.00
8. CHRISTIE, BILL (HL) BROOKS, AB 15.200 44.00
9. ANDERSON, CHRIS (HD) TABER, AB 100.000 0.00
10. ANDERSON, HARVEY (HL) TABER, AB 100.000 0.00
11. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
12. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 100.000 0.00
13. BARBER, STAN (HD) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
14. LONGMORE, BILLY (HL) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
15. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
16. JOYES, DAVID (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
17. BAER, DAN (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
18. BENJAMIN, OLLIE (HL) MORLEY, AB 100.000 0.00
19. HOFER, WAYNE (HD) LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
20. DAYCHIEF, EVANS (HL) STANDOFF, AB 100.000 0.00
21. STEPHENS, JOEL (HD) YELLOWHEAD COUNTY, A 100.000 0.00
22. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
23. RATHWELL, GRANT (HD) WAINWRIGHT, AB 100.000 0.00
24. MURPHY, RICK (HL) LLYODMINSTER, AB 100.000 0.00
25. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
26. BUKSA, SHANE (HL) WARBURG, AB 100.000 0.00
27. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
28. FLYNN, ANNE (HL) CAMROSE, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 9.700 72.00
2. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 9.700 72.00
3. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 10.800 62.00
4. MILNE, JOHN (HL) DEL BONITA, AB 10.800 62.00
5. DUNCAN, KAREN (HD) CONSORT, AB 13.300 52.00
6. SHIPTON, DOUG (HL) CONSORT, AB 13.300 52.00
7. ROGERS, CHRIS (HD) BARRHEAD, AB 21.400 42.00
8. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB 21.400 42.00
9. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 25.100 32.00
10. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 25.100 32.00
11. VAN DYK, HANK (HD) NITON JUNCTION, AB 100.000 0.00
12. DAY, LORNE (HL) WILDWOOD, AB 100.000 0.00
13. SMOOLE, DANNY (HD) , 100.000 0.00
14. MOORE, DOUG (HL) , 100.000 0.00
15. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
16. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
17. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 100.000 0.00
18. MOSHER, KENT (HL) , 100.000 0.00
19. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
20. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
21. SCHMIDT, LEONARD (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
22. ADAMS, LARRY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
23. VAILE, TRACI (HD) BABB, MT 100.000 0.00
24. SENOS, JIM (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00