Scores Listing for Brooks Rodeo Sun(09/13/2015-Brooks)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CRAIG, JILL CAMROSE, AB 14.958 71.00
2. WOLF-WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 15.024 61.00
3. GALLAIS, MAXINE OLDS, AB 15.043 51.00
4. KATHREIN, MICHELE CLARESHOLM, AB 15.117 41.00
5. FRENCH, MELINDA PINCHER CREEK, AB 15.119 31.00
6. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 15.148 21.00
7. PEROZAK, ROSE KIPP, AB 15.155 0.00
8. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 15.229 0.00
9. BROWN, TRISH CALGARY, AB 15.581 0.00
10. COBB, TRACEY OKOTOKS, AB 16.049 0.00
11. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 18.341 0.00
12. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 100.000 0.00
13. HAMILTON, KIM OKOTOKS, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. BLACKMORE, MAREENA AETNA, AB 14.861 82.00
2. KNUDSEN, RAE-ANN HUSSAR, AB 15.089 72.00
3. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 15.091 62.00
4. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 15.093 52.00
5. MYERS, HOLLY DEWINTON, AB 15.244 42.00
6. VAILE, TRACI BABB, MT 15.260 32.00
7. NELSON, VAL COCHRANE, AB 15.262 0.00
8. DAY, DELORES WILDWOOD, AB 15.343 0.00
9. STEPHENS, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 15.425 0.00
10. DIXON, TONI CALGARY, AB 15.454 0.00
11. KNIGHT, BRENDA STRATHMORE, AB 15.543 0.00
12. DOUGLAS, DIANA BROOKS, AB 15.570 0.00
13. GOODINE, JUDY CARBON, AB 15.575 0.00
14. WELSH, BEV COCHRANE, AB 15.575 0.00
15. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 15.709 0.00
16. HOUBEN, LOUISE FORT MACLEOD, AB 15.851 0.00
17. HALWA, CHERYL ROCKY MOUNTAIN HOUSE 15.893 0.00
18. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 16.023 0.00
19. SCHLOSSER, LES STAVELY, AB 16.061 0.00
20. BOHNET, LANA MAYERTHORPE, AB 20.395 0.00
21. BROOKS, DAWN CARSTAIRS, AB 33.531 0.00
22. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
23. MARR, MARY ANN TWIN BUTTE, AB 100.000 0.00
24. FLUNDRA, KATHY PINCHER CREEK, AB 100.000 0.00
25. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. DUCE, JERRI OKOTOKS, AB 14.820 73.00
2. LEVINE, BOBBI WOLF CREEK, MT 15.129 63.00
3. WALTZE, JANICE LEDUC, AB 15.201 53.00
4. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 15.219 43.00
5. MAYNES, BARB OLDS, AB 15.234 33.00
6. PERRY, SUSAN PEMBERTON, BC 15.325 23.00
7. COCKBURN, LAURETTE AIRDRIE, AB 15.434 0.00
8. MATTSON, DOREEN COCHRANE, AB 15.548 0.00
9. HOOD, SANDY BUSBY, AB 15.911 0.00
10. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 19.924 0.00
11. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 19.941 0.00
12. VOLK, CONNIE BOWDEN, AB 21.562 0.00
13. BOUCHER, SHIRLEY STRATHMORE, AB 22.639 0.00
14. WILSON, MONICA CARDSTON, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, DEAN (N/M) DISTRESSED ENTRY, 12.630 0.00
2. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 15.540 58.00
3. KATHREIN, LYLE CLARESHOLM, AB 19.620 48.00
4. FITZPATRICK, CRAIG (N/M) DISTRESSED ENTRY, 21.080 0.00
5. WRIGHT, HAROLD LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
6. BOUGEROLLE, STACY STRATHMORE, AB 100.000 0.00
7. CRUIKSHANK, GREG RAYMOND, AB 100.000 0.00
8. FLYNN, MARK CAMROSE, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, GUY KIPP, AB 12.390 67.00
2. TURCATO, LYNN TABER, AB 12.930 57.00
3. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 13.930 47.00
4. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
5. SOLWONIUK, DON (N/M) DISTRESSED ENTRY, 100.000 0.00
6. ADIE, GLEN KATHRYN, AB 100.000 0.00
7. DELL, GREG CUT BANK, MT 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. UMPLEBY, PAUL CARDSTON, AB 10.680 72.00
2. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 10.950 62.00
3. HOWARD, NEIL SPRUCE GROVE, AB 11.180 52.00
4. ATKIN, DOYLE WASHINGTON, UT 11.800 42.00
5. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 12.390 32.00
6. LACHAPELL, SERGE MAGRATH, AB 14.790 22.00
7. MOSHER, KENT CLARESHOLM, AB 15.760 0.00
8. LYNCH, SCOTT RONAN, MT 16.720 0.00
9. SHIPTON, DOUG LINDALE, AB 23.730 0.00
10. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 26.760 0.00
11. ENTZ, JOHN BROWNING, MT 100.000 0.00
12. SOLWONIUK, DON IRON RIVER, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 11.390 67.00
2. BOUGEROLLE, EARL GRAND FORKS, BC 13.190 57.00
3. LYNCH, SCOTT RONAN, MT 13.410 47.00
4. CRAWLER, LAWRENCE MORLEY, AB 15.500 37.00
5. HOOD, BOB BUSBY, AB 20.580 27.00
6. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
7. THOMPSON, GLEN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
8. DUDLEY, BRIAN RAYMOND, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. BURTON, SHAWNA CLARESHOLM, AB 3.250 70.00
2. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 4.740 60.00
3. HOOD, SANDY BUSBY, AB 12.940 50.00
4. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 100.000 0.00
5. DUNCAN, KAREN LINDALE, AB 100.000 0.00
6. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
7. BRANDEN, COLLEEN VEGA, AB 100.000 0.00
8. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 100.000 0.00
9. VAILE, TRACI BABB, MT 100.000 0.00
10. KNIGHT, BRENDA STRATHMORE, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. REEDER, BILL CARDSTON, AB 2.970 70.00
2. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 3.000 60.00
3. CRAWLER, LAWRENCE MORLEY, AB 3.280 50.00
4. BOUGEROLLE, EARL GRAND FORKS, BC 3.630 40.00
5. HOOD, BOB BUSBY, AB 3.860 30.00
6. THOMPSON, GLEN LETHBRIDGE, AB 13.000 20.00
7. DUDLEY, BRIAN RAYMOND, AB 100.000 0.00
8. SCHMIDT, LEONARD BARRHEAD, AB 100.000 0.00
9. MCPEAK, ROY NANTON, AB 100.000 0.00
10. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
11. ICENOGGLE, BILL CUT BANK, MT 100.000 0.00
12. ARNOLD, JIM (N/M) , 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. FLYNN, MARK (HD) CAMROSE, AB 8.590 66.00
2. CRAIG, JILL (HL) CAMROSE, AB 8.590 66.00
3. KATHREIN, LYLE (HD) CLARESHOLM, AB 10.530 56.00
4. KATHREIN, MICHELE (HL) CLARESHOLM, AB 10.530 56.00
5. PEROZAK, DEAN (HD) (N/M) DISTRESSED ENTRY, 12.430 0.00
6. ALEXANDER, GLENDA (HL) (N/M) DISTRESSED ENTRY, 12.430 0.00
7. CRUIKSHANK, GREG (HD) RAYMOND, AB 25.310 36.00
8. BROWN, TRISH (HL) CALGARY, AB 25.310 36.00
9. MILLER, DARCY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
10. MILLER, JACKIE (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
11. SOLWONIUK, DON (HD) IRON RIVER, AB 100.000 0.00
12. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 11.180 67.00
2. BOHNET, LANA (HL) MAYERTHORPE, AB 11.180 67.00
3. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 11.210 57.00
4. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 11.210 57.00
5. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE, AB 12.060 47.00
6. ALEXANDER, GLENDA (HL) CARSTAIRS, AB 12.060 47.00
7. UMPLEBY, PAUL (HD) CARDSTON, AB 22.590 37.00
8. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 22.590 37.00
9. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 100.000 0.00
10. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 100.000 0.00
11. PEROZAK, GUY (HD) KIPP, AB 100.000 0.00
12. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 100.000 0.00
13. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 100.000 0.00
14. WELSH, BEV (HL) COCHRANE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT (HD) CLARESHOLM, AB 7.860 70.00
2. DUCE, JERRI (HL) OKOTOKS, AB 7.860 70.00
3. SHIPTON, DOUG (HD) LINDALE, AB 9.120 60.00
4. DUNCAN, KAREN (HL) LINDALE, AB 9.120 60.00
5. LEVINE, DAN (HD) WOLF CREEK, MT 9.800 50.00
6. LEVINE, BOBBI (HL) WOLF CREEK, MT 9.800 50.00
7. HOWARD, NEIL (HD) SPRUCE GROVE, AB 10.010 40.00
8. COCKBURN, LAURETTE (HL) AIRDRIE, AB 10.010 40.00
9. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 11.650 30.00
10. PERRY, SUSAN (HL) PEMBERTON, BC 11.650 30.00
11. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 12.280 20.00
12. MATTSON, DOREEN (HL) COCHRANE, AB 12.280 20.00
13. ATKIN, DOYLE (HD) WASHINGTON, UT 14.400 0.00
14. CRAWFORD, CAROL (HL) HIGH RIVER, AB 14.400 0.00
15. ENTZ, JOHN (HD) BROWNING, MT 18.580 0.00
16. HARGRAVE, FRANCES (HL) BROOKS, AB 18.580 0.00
17. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
18. BOUGEROLLE, EARL (HD) GRAND FORKS, BC 100.000 0.00
19. BUNNEY, DARLENE (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
20. HANSEN, DIANE (HL) GRAND FORKS, BC 100.000 0.00
STEER WRESTLIN 40-49
Place Member Name City Time Points
1. MILLER, DARCY BARRHEAD, AB 100.000 0.00
2. HOCHSTEIN, BLAINE PINCHER CREEK, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. JOYES, DAVID WETASKIWIN, AB 4.590 65.00
2. OLSON, LONNY PONOKA, AB 100.000 0.00
3. MOSHER, KENT CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
4. MELIN, CHUCK FORT SASK, AB 100.000 0.00
5. THUE, FRED LUMSDEN, SK 100.000 0.00
6. DESCHAMPS, LES ROCKYVIEW, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 8.000 68.00
2. FLYNN, MARK (HL) CAMROSE, AB 8.000 68.00
3. SCHMIDT, LEONARD (HD) (N/M) DISTRESSED ENTRY, 14.000 0.00
4. ADAMS, LARRY (HL) (N/M) DISTRESSED ENTRY, 14.000 0.00
5. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 14.120 48.00
6. CRUIKSHANK, GREG (HL) RAYMOND, AB 14.120 48.00
7. MCPEAK, ROY (HD) NANTON, AB 20.400 38.00
8. KATHREIN, LYLE (HL) CLARESHOLM, AB 20.400 38.00
9. CHRISTIE, BRAD (HD) (N/M) , 100.000 0.00
10. THOMPSON, CODY (HL) (N/M) , 100.000 0.00
11. ANDERSON, CHRIS (HD) TABER, AB 100.000 0.00
12. BRANDEN, COLLEEN (HD) VEGA, AB 100.000 0.00
13. ANDERSON, HARVEY (HL) TABER, AB 100.000 0.00
14. MILLER, DARCY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
15. PEROZAK, ROSE (HD) KIPP, AB 100.000 0.00
16. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 7.160 74.00
2. DESCHAMPS, LES (HL) ROCKYVIEW, AB 7.160 74.00
3. ROBBINS, DUANE (HD) DAYSLAND, AB 8.470 64.00
4. FECHO, GARRY (HL) CALMAR, AB 8.470 64.00
5. STEPHENS, JOEL (HD) YELLOWHEAD COUNTY, A 9.140 54.00
6. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 9.140 54.00
7. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 9.560 44.00
8. KLASSEN, LARRY (HL) WALDECK, SK 9.560 44.00
9. SCHMIDT, LEONARD (HD) BARRHEAD, AB 13.210 34.00
10. ADAMS, LARRY (HL) BARRHEAD, AB 13.210 34.00
11. LEVINE, DAN (HD) WOLF CREEK, MT 13.980 24.00
12. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 13.980 24.00
13. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
14. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 100.000 0.00
15. VAILE, TRACI (HD) BABB, MT 100.000 0.00
16. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
17. BOHNET, ROSS (HL) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
18. MELIN, CHUCK (HL) FORT SASK, AB 100.000 0.00
19. RATHWELL, GRANT (HD) WAINWRIGHT, AB 100.000 0.00
20. GILLIS, BRIAN (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
21. PEROZAK, GUY (HD) KIPP, AB 100.000 0.00
22. JOYES, DAVID (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
23. BURTON, SHAWNA (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
24. KNIGHT, BRENDA (HL) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
25. DIXON, HOWARD (HD) CALGARY, AB 100.000 0.00
26. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
27. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
28. FLYNN, ANNE (HL) CAMROSE, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 7.260 74.00
2. ENTZ, JOHN (HL) BROWNING, MT 7.260 74.00
3. BOUGEROLLE, EARL (HD) GRAND FORKS, BC 7.790 64.00
4. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 7.790 64.00
5. LYNCH, SCOTT (HD) RONAN, MT 7.930 54.00
6. JURGENS, HENRY (HL) TABER, AB 7.930 54.00
7. DUNCAN, KAREN (HD) LINDALE, AB 8.590 44.00
8. SHIPTON, DOUG (HL) LINDALE, AB 8.590 44.00
9. VAN DYK, HANK (HD) NITON JUNCTION, AB 14.490 34.00
10. DAY, LORNE (HL) WILDWOOD, AB 14.490 34.00
11. HOWARD, NEIL (HD) SPRUCE GROVE, AB 100.000 0.00
12. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
13. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 100.000 0.00
14. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
15. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
16. UMPLEBY, PAUL (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
17. SENOS, JIM (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
18. MOSHER, KENT (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
19. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 100.000 0.00
20. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 100.000 0.00
21. CHRISTIE, BILL (HD) BROOKS, AB 100.000 0.00
22. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
23. MACDONALD, CHARLIE (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
24. THOMPSON, GLEN (HL) LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
25. CRAIK, DOUG (HD) STRILING, AB 100.000 0.00
26. BERTSCH, CYRIL (HL) COALHURST, AB 100.000 0.00
27. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
28. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00