Scores Listing for Claresholm Rodeo2(09/06/2015-Claresholm)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. WOLF-WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 15.644 72.00
2. PEROZAK, ROSE KIPP, AB 15.706 62.00
3. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 15.813 52.00
4. FRENCH, MELINDA PINCHER CREEK, AB 16.140 42.00
5. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 16.144 32.00
6. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 16.315 22.00
7. WRIGHT, DAWN LETHBRIDGE, AB 16.390 0.00
8. COBB, TRACEY OKOTOKS, AB 16.776 0.00
9. KATHREIN, MICHELE CLARESHOLM, AB 20.992 0.00
10. BROWN, TRISH CALGARY, AB 21.067 0.00
11. HAMILTON, KIM OKOTOKS, AB 21.821 0.00
12. GALLAIS, MAXINE OLDS, AB 21.907 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 15.387 84.00
2. BLACKMORE, MAREENA AETNA, AB 15.647 74.00
3. FLUNDRA, KATHY PINCHER CREEK, AB 15.949 64.00
4. MYERS, HOLLY DEWINTON, AB 15.974 54.00
5. STEPHENS, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 15.978 44.00
6. STONEY, MERRY ANN DEWINTON, AB 15.986 34.00
7. KNUDSEN, RAE-ANN HUSSAR, AB 16.082 0.00
8. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 16.082 0.00
9. NELSON, VAL COCHRANE, AB 16.105 0.00
10. GOODINE, JUDY CARBON, AB 16.118 0.00
11. MARR, MARY ANN TWIN BUTTE, AB 16.447 0.00
12. DAY, DELORES WILDWOOD, AB 16.570 0.00
13. BOHNET, LANA MAYERTHORPE, AB 16.575 0.00
14. DOUGLAS, DIANA BROOKS, AB 16.619 0.00
15. WELSH, BEV COCHRANE, AB 17.030 0.00
16. HALWA, CHERYL ROCKY MOUNTAIN HOUSE 17.429 0.00
17. KIMMERLY, MADELAINE NANTON, AB 17.679 0.00
18. PHILLIPS, WANDA FORT MACLEOD, AB 18.249 0.00
19. KNIGHT, BRENDA STRATHMORE, AB 18.386 0.00
20. HOUBEN, LOUISE FORT MACLEOD, AB 20.523 0.00
21. VAILE, TRACI BABB, MT 22.738 0.00
22. BROOKS, DAWN CARSTAIRS, AB 24.029 0.00
23. SCHLOSSER, LES STAVELY, AB 100.000 0.00
24. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 100.000 0.00
25. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 100.000 0.00
26. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. DUCE, JERRI OKOTOKS, AB 15.545 76.00
2. WALTZE, JANICE LEDUC, AB 15.782 66.00
3. ROMEO, DIANNE MAYERTHORPE, AB 15.848 56.00
4. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 15.912 46.00
5. PERRY, SUSAN PEMBERTON, BC 15.942 36.00
6. MATTSON, DOREEN COCHRANE, AB 16.079 26.00
7. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB 16.083 0.00
8. HIGGINS, DEA J CARDSTON, AB 16.110 0.00
9. COCKBURN, LAURETTE AIRDRIE, AB 16.192 0.00
10. HOOD, SANDY BUSBY, AB 16.718 0.00
11. BOUCHER, SHIRLEY STRATHMORE, AB 18.538 0.00
12. LEVINE, BOBBI WOLF CREEK, MT 20.662 0.00
13. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 20.752 0.00
14. MAYNES, BARB OLDS, AB 21.223 0.00
15. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 21.242 0.00
16. VOLK, CONNIE BOWDEN, AB 22.339 0.00
CALF ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. FITZPATRICK, CRAIG (N/M) DISTRESSED ENTRY, 11.500 0.00
2. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 15.000 55.00
3. KATHREIN, LYLE CLARESHOLM, AB 26.100 45.00
4. PEROZAK, DEAN (N/M) DISTRESSED ENTRY, 100.000 0.00
5. WRIGHT, HAROLD LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE, AB 12.500 67.00
2. ADIE, GLEN KATHRYN, AB 13.200 57.00
3. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 13.600 47.00
4. TURCATO, LYNN TABER, AB 14.100 37.00
5. DUDLEY, KEVIN RAYMOND, AB 100.000 0.00
6. DELL, GREG CUT BANK, MT 100.000 0.00
7. PEROZAK, GUY KIPP, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. ENTZ, JOHN BROWNING, MT 9.600 72.00
2. MOSHER, KENT CLARESHOLM, AB 11.300 62.00
3. ATKIN, DOYLE WASHINGTON, UT 11.700 52.00
4. HOWARD, NEIL SPRUCE GROVE, AB 12.800 42.00
5. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 13.100 32.00
6. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 13.900 22.00
7. UMPLEBY, PAUL CARDSTON, AB 16.200 0.00
8. LACHAPELL, SERGE MAGRATH, AB 19.700 0.00
9. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 26.600 0.00
10. LYNCH, SCOTT RONAN, MT 100.000 0.00
11. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 100.000 0.00
12. SHIPTON, DOUG LINDALE, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 10.400 67.00
2. REEDER, BILL CARDSTON, AB 11.000 57.00
3. DUDLEY, BRIAN RAYMOND, AB 14.400 47.00
4. HOOD, BOB BUSBY, AB 27.200 37.00
5. HAMILTON, SAM FORT MACLEOD, AB 100.000 0.00
6. LYNCH, SCOTT RONAN, MT 100.000 0.00
7. THOMPSON, GLEN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
8. CRAWLER, LAWRENCE MORLEY, AB 100.000 0.00
9. CAMPBELL, J.W. SUNDRE, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. KNIGHT, BRENDA STRATHMORE, AB 3.700 69.00
2. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 4.500 59.00
3. VAILE, TRACI BABB, MT 16.800 49.00
4. PARSONAGE, JULIE OKOTOKS, AB 100.000 0.00
5. DUNCAN, KAREN LINDALE, AB 100.000 0.00
6. BURTON, SHAWNA CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
7. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
8. BRANDEN, COLLEEN VEGA, AB 100.000 0.00
9. MCARTHUR, LAUREN COCHRANE, AB 100.000 0.00
10. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. REEDER, BILL CARDSTON, AB 2.500 72.00
2. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 2.700 62.00
3. CRAWLER, LAWRENCE MORLEY, AB 3.100 52.00
4. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 4.000 42.00
5. RISING, DALE CRAWFORD, NB 12.400 32.00
6. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
7. HAMILTON, SAM FORT MACLEOD, AB 100.000 0.00
8. DUDLEY, BRIAN RAYMOND, AB 100.000 0.00
9. THOMPSON, GLEN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
10. SCHMIDT, LEONARD BARRHEAD, AB 100.000 0.00
11. MCPEAK, ROY NANTON, AB 100.000 0.00
12. STODDARD, BOB NEWCASTLE, WY 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. MILLER, DARCY (HD) BARRHEAD, AB 11.000 63.00
2. MILLER, JACKIE (HL) BARRHEAD, AB 11.000 63.00
3. KATHREIN, LYLE (HD) CLARESHOLM, AB 13.900 53.00
4. KATHREIN, MICHELE (HL) CLARESHOLM, AB 13.900 53.00
5. PEROZAK, DEAN (HD) (N/M) DISTRESSED ENTRY, 100.000 0.00
6. ALEXANDER, GLENDA (HL) (N/M) DISTRESSED ENTRY, 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE, AB 9.600 68.00
2. ALEXANDER, GLENDA (HL) CARSTAIRS, AB 9.600 68.00
3. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 10.600 58.00
4. WELSH, BEV (HL) COCHRANE, AB 10.600 58.00
5. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 13.200 48.00
6. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 13.200 48.00
7. PEROZAK, GUY (HD) KIPP, AB 14.100 38.00
8. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 14.100 38.00
9. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 16.000 28.00
10. BOHNET, LANA (HL) MAYERTHORPE, AB 16.000 28.00
11. DUDLEY, KEVIN (HD) RAYMOND, AB 21.500 18.00
12. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 21.500 18.00
13. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
14. GOODINE, JUDY (HL) CARBON, AB 100.000 0.00
15. UMPLEBY, PAUL (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
16. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. ENTZ, JOHN (HD) BROWNING, MT 10.400 64.00
2. HARGRAVE, FRANCES (HL) BROOKS, AB 10.400 64.00
3. LEVINE, DAN (HD) WOLF CREEK, MT 10.400 64.00
4. LEVINE, BOBBI (HL) WOLF CREEK, MT 10.400 64.00
5. SHIPTON, DOUG (HD) LINDALE, AB 10.600 49.00
6. DUNCAN, KAREN (HL) LINDALE, AB 10.600 49.00
7. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 12.200 39.00
8. PERRY, SUSAN (HL) PEMBERTON, BC 12.200 39.00
9. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 16.100 29.00
10. MATTSON, DOREEN (HL) COCHRANE, AB 16.100 29.00
11. MOSHER, KENT (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
12. DUCE, JERRI (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
13. ATKIN, DOYLE (HD) WASHINGTON, UT 100.000 0.00
14. CRAWFORD, CAROL (HL) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
15. HOWARD, NEIL (HD) SPRUCE GROVE, AB 100.000 0.00
16. COCKBURN, LAURETTE (HL) AIRDRIE, AB 100.000 0.00
17. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
18. BUNNEY, DARLENE (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLIN 40-49
Place Member Name City Time Points
1. HOCHSTEIN, BLAINE PINCHER CREEK, AB 6.600 62.00
2. MILLER, DARCY BARRHEAD, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. MELIN, CHUCK FORT SASK, AB 5.400 65.00
2. MOSHER, KENT CLARESHOLM, AB 30.600 55.00
3. JOYES, DAVID WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
4. THUE, FRED LUMSDEN, SK 100.000 0.00
5. DESCHAMPS, LES ROCKYVIEW, AB 100.000 0.00
6. RISING, DALE CRAWFORD, NB 100.000 0.00
7. OLSON, LONNY PONOKA, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. PARSONAGE, JULIE (HD) (N/M) DISTRESSED ENTRY, 9.600 0.00
2. RYAN, BLAIR (HL) (N/M) DISTRESSED ENTRY, 9.600 0.00
3. FLYNN, VINCE (HD) (N/M) DISTRESSED ENTRY, 9.800 0.00
4. HELMIG, TREVOR (HL) (N/M) DISTRESSED ENTRY, 9.800 0.00
5. ODDAN, BLAINE (HD) (N/M) DISTRESSED ENTRY, 15.000 0.00
6. KLASSEN, LARRY (HL) (N/M) DISTRESSED ENTRY, 15.000 0.00
7. BRANDEN, COLLEEN (HD) VEGA, AB 18.700 37.00
8. MILLER, DARCY (HL) BARRHEAD, AB 18.700 37.00
9. ANDERSON, CHRIS (HD) TABER, AB 100.000 0.00
10. ANDERSON, HARVEY (HL) TABER, AB 100.000 0.00
11. MCPEAK, ROY (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
12. KATHREIN, LYLE (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
13. PEROZAK, ROSE (HD) KIPP, AB 100.000 0.00
14. PEROZAK, GUY (HL) KIPP, AB 100.000 0.00
15. SCHMIDT, LEONARD (HD) (N/M) DISTRESSED ENTRY, 100.000 0.00
16. ADAMS, LARRY (HL) (N/M) DISTRESSED ENTRY, 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 7.300 75.00
2. HELMIG, TREVOR (HL) OKOTOKS, AB 7.300 75.00
3. SCHMIDT, LEONARD (HD) BARRHEAD, AB 8.600 60.00
4. ADAMS, LARRY (HL) BARRHEAD, AB 8.600 60.00
5. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 8.600 60.00
6. MELIN, CHUCK (HL) FORT SASK, AB 8.600 60.00
7. BURTON, SHAWNA (HD) CLARESHOLM, AB 9.200 45.00
8. KNIGHT, BRENDA (HL) STRATHMORE, AB 9.200 45.00
9. ROBBINS, DUANE (HD) DAYSLAND, AB 10.500 35.00
10. FECHO, GARRY (HL) CALMAR, AB 10.500 35.00
11. VAILE, TRACI (HD) BABB, MT 14.400 25.00
12. BOHNET, ROSS (HL) MAYERTHORPE, AB 14.400 25.00
13. LEVINE, DAN (HD) WOLF CREEK, MT 15.800 0.00
14. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 15.800 0.00
15. STEPHENS, JOEL (HD) YELLOWHEAD COUNTY, A 18.700 0.00
16. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 18.700 0.00
17. DIXON, HOWARD (HD) CALGARY, AB 100.000 0.00
18. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
19. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
20. FLYNN, ANNE (HL) CAMROSE, AB 100.000 0.00
21. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
22. KLASSEN, LARRY (HL) WALDECK, SK 100.000 0.00
23. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
24. JOYES, DAVID (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
25. PARSONAGE, JULIE (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
26. RYAN, BLAIR (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
27. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
28. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 100.000 0.00
29. RATHWELL, GRANT (HD) WAINWRIGHT, AB 100.000 0.00
30. GILLIS, BRIAN (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL (HD) SPRUCE GROVE, AB 9.100 74.00
2. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 9.100 74.00
3. DUNCAN, KAREN (HD) LINDALE, AB 9.900 64.00
4. SHIPTON, DOUG (HL) LINDALE, AB 9.900 64.00
5. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 10.500 54.00
6. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 10.500 54.00
7. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 13.800 44.00
8. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 13.800 44.00
9. MACDONALD, CHARLIE (HD) CLARESHOLM, AB 17.800 34.00
10. THOMPSON, GLEN (HL) LETHBRIDGE, AB 17.800 34.00
11. VAN DYK, HANK (HD) NITON JUNCTION, AB 24.500 24.00
12. DAY, LORNE (HL) WILDWOOD, AB 24.500 24.00
13. CHRISTIE, BILL (HD) BROOKS, AB 100.000 0.00
14. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
15. UMPLEBY, PAUL (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
16. MOSHER, KENT (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
17. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
18. SENOS, JIM (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
19. LYNCH, SCOTT (HD) RONAN, MT 100.000 0.00
20. JURGENS, HENRY (HL) TABER, AB 100.000 0.00
21. STODDARD, BOB (HD) NEWCASTLE, WY 100.000 0.00
22. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
23. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
24. CRAWLER, LAWRENCE (HL) MORLEY, AB 100.000 0.00
25. CRAIK, DOUG (HD) STRILING, AB 100.000 0.00
26. BERTSCH, CYRIL (HL) COALHURST, AB 100.000 0.00
27. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 100.000 0.00
28. HAMILTON, SAM (HL) FORT MACLEOD, AB 100.000 0.00