Scores Listing for Cardston Rodeo2(08/29/2015-Cardston)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CRAIG, JILL CAMROSE, AB 13.880 73.00
2. PEROZAK, ROSE KIPP, AB 13.900 63.00
3. FRENCH, MELINDA PINCHER CREEK, AB 14.030 53.00
4. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 14.210 43.00
5. WOLF-WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 14.230 33.00
6. KATHREIN, MICHELE CLARESHOLM, AB 14.280 23.00
7. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 14.420 0.00
8. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 14.510 0.00
9. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 14.750 0.00
10. HAMILTON, KIM OKOTOKS, AB 14.850 0.00
11. WRIGHT, DAWN LETHBRIDGE, AB 14.890 0.00
12. COBB, TRACEY OKOTOKS, AB 15.720 0.00
13. BROWN, TRISH CALGARY, AB 19.480 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. KNUDSEN, RAE-ANN HUSSAR, AB 13.710 87.00
2. DIXON, TONI CALGARY, AB 13.740 77.00
3. BLACKMORE, MAREENA AETNA, AB 13.850 67.00
4. NELSON, VAL COCHRANE, AB 14.010 57.00
5. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 14.050 47.00
6. GOODINE, JUDY CARBON, AB 14.090 37.00
7. MYERS, HOLLY DEWINTON, AB 14.160 0.00
8. DAY, DELORES WILDWOOD, AB 14.220 0.00
9. BOHNET, LANA MAYERTHORPE, AB 14.250 0.00
10. FLUNDRA, KATHY PINCHER CREEK, AB 14.350 0.00
11. MARR, MARY ANN TWIN BUTTE, AB 14.510 0.00
12. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 14.530 0.00
13. DUCE, JAYNE RAYMOND, AB 14.550 0.00
14. WELSH, BEV COCHRANE, AB 14.570 0.00
15. HALWA, CHERYL ROCKY MOUNTAIN HOUSE 14.930 0.00
16. PHILLIPS, WANDA FORT MACLEOD, AB 16.440 0.00
17. STONEY, MERRY ANN DEWINTON, AB 18.680 0.00
18. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 18.990 0.00
19. HOUBEN, LOUISE FORT MACLEOD, AB 19.030 0.00
20. VAILE, TRACI BABB, MT 19.360 0.00
21. SCHLOSSER, LES STAVELY, AB 19.400 0.00
22. DOUGLAS, DIANA BROOKS, AB 19.620 0.00
23. KIMMERLY, MADELAINE NANTON, AB 20.260 0.00
24. BROOKS, DAWN CARSTAIRS, AB 23.300 0.00
25. STEPHENS, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 24.440 0.00
26. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 100.000 0.00
27. LOUGHRAN, CRYSTAL MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. DUCE, JERRI OKOTOKS, AB 14.040 73.00
2. HIGGINS, DEA J CARDSTON, AB 14.050 63.00
3. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 14.210 53.00
4. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 14.270 43.00
5. PERRY, SUSAN PEMBERTON, BC 14.500 33.00
6. HOOD, SANDY BUSBY, AB 14.890 23.00
7. MATTSON, DOREEN COCHRANE, AB 15.010 0.00
8. VOLK, CONNIE BOWDEN, AB 15.410 0.00
9. LEVINE, BOBBI WOLF CREEK, MT 19.320 0.00
10. WILSON, MONICA CARDSTON, AB 19.650 0.00
11. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 19.660 0.00
12. COCKBURN, LAURETTE AIRDRIE, AB 19.780 0.00
13. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB 24.720 0.00
14. MAYNES, BARB OLDS, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. DUCE, TRACY (N/M) DISTRESSED EVENT, 10.600 0.00
2. WRIGHT, HAROLD LETHBRIDGE, AB 12.100 58.00
3. KATHREIN, LYLE CLARESHOLM, AB 12.400 48.00
4. FAST, RECO WHITECOURT, AB 47.800 38.00
5. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
6. FLYNN, MARK CAMROSE, AB 100.000 0.00
7. NEITZ, GUY STETTLER, AB 100.000 0.00
8. FITZPATRICK, CRAIG (N/M) DISTRESSED ENTRY, 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. DUDLEY, KEVIN RAYMOND, AB 10.000 68.00
2. DUCE, TRACY RAYMOND, AB 11.200 58.00
3. DELL, GREG CUT BANK, MT 11.800 48.00
4. PEROZAK, GUY KIPP, AB 12.100 38.00
5. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 12.700 28.00
6. TURCATO, LYNN TABER, AB 14.500 18.00
7. ADIE, GLEN KATHRYN, AB 100.000 0.00
8. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. SHIPTON, DOUG LINDALE, AB 10.700 69.00
2. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 11.000 59.00
3. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 12.700 49.00
4. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 13.600 39.00
5. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 100.000 0.00
6. ENTZ, JOHN BROWNING, MT 100.000 0.00
7. LACHAPELL, SERGE MAGRATH, AB 100.000 0.00
8. HOWARD, NEIL SPRUCE GROVE, AB 100.000 0.00
9. UMPLEBY, PAUL CARDSTON, AB 100.000 0.00
10. MOSHER, KENT CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 10.900 70.00
2. REEDER, BILL CARDSTON, AB 13.000 60.00
3. CRAWLER, LAWRENCE MORLEY, AB 23.400 50.00
4. CAMPBELL, J.W. SUNDRE, AB 59.300 40.00
5. THOMPSON, GLEN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
6. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
7. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 100.000 0.00
8. HICKEN, JACK STIRLING, AB 100.000 0.00
9. DUDLEY, BRIAN RAYMOND, AB 100.000 0.00
10. HAMILTON, SAM FORT MACLEOD, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. VAILE, TRACI BABB, MT 3.700 67.00
2. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 4.700 57.00
3. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 5.600 47.00
4. MCARTHUR, LAUREN COCHRANE, AB 100.000 0.00
5. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
6. PARSONAGE, JULIE OKOTOKS, AB 100.000 0.00
7. BRANDEN, COLLEEN VEGA, AB 100.000 0.00
8. DUNCAN, KAREN LINDALE, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. HOOD, BOB BUSBY, AB 2.700 74.00
2. DUDLEY, BRIAN RAYMOND, AB 2.900 64.00
3. SCHMIDT, LEONARD BARRHEAD, AB 3.300 54.00
4. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 3.700 44.00
5. THOMPSON, GLEN LETHBRIDGE, AB 3.900 29.00
6. ICENOGGLE, BILL CUT BANK, MT 3.900 29.00
7. HICKEN, JACK STIRLING, AB 5.000 0.00
8. CRAWLER, LAWRENCE MORLEY, AB 5.100 0.00
9. STODDARD, BOB NEWCASTLE, WY 13.200 0.00
10. MCPEAK, ROY NANTON, AB 100.000 0.00
11. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 100.000 0.00
12. HAMILTON, SAM FORT MACLEOD, AB 100.000 0.00
13. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 100.000 0.00
14. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. FLYNN, MARK (HD) CAMROSE, AB 9.500 64.00
2. CRAIG, JILL (HL) CAMROSE, AB 9.500 64.00
3. PEROZAK, DEAN (HD) (N/M) DISTRESSED ENTRY, 9.600 0.00
4. ALEXANDER, GLENDA (HL) (N/M) DISTRESSED ENTRY, 9.600 0.00
5. MILLER, DARCY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
6. MILLER, JACKIE (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
7. KATHREIN, LYLE (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
8. KATHREIN, MICHELE (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. DUCE, TRACY (HD) RAYMOND, AB 9.500 68.00
2. DUCE, JAYNE (HL) RAYMOND, AB 9.500 68.00
3. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 9.900 58.00
4. WELSH, BEV (HL) COCHRANE, AB 9.900 58.00
5. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 10.100 48.00
6. GOODINE, JUDY (HL) CARBON, AB 10.100 48.00
7. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE, AB 10.700 38.00
8. ALEXANDER, GLENDA (HL) CARSTAIRS, AB 10.700 38.00
9. UMPLEBY, PAUL (HD) CARDSTON, AB 10.800 28.00
10. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 10.800 28.00
11. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 14.400 18.00
12. BOHNET, LANA (HL) MAYERTHORPE, AB 14.400 18.00
13. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 15.100 0.00
14. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 15.100 0.00
15. DUDLEY, KEVIN (HD) RAYMOND, AB 100.000 0.00
16. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT (HD) CLARESHOLM, AB 11.500 68.00
2. DUCE, JERRI (HL) OKOTOKS, AB 11.500 68.00
3. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 11.600 58.00
4. PERRY, SUSAN (HL) PEMBERTON, BC 11.600 58.00
5. HOWARD, NEIL (HD) SPRUCE GROVE, AB 17.800 48.00
6. COCKBURN, LAURETTE (HL) AIRDRIE, AB 17.800 48.00
7. LEVINE, DAN (HD) WOLF CREEK, MT 100.000 0.00
8. LEVINE, BOBBI (HL) WOLF CREEK, MT 100.000 0.00
9. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 100.000 0.00
10. MATTSON, DOREEN (HL) COCHRANE, AB 100.000 0.00
11. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
12. HARGRAVE, FRANCES (HL) BROOKS, AB 100.000 0.00
13. SHIPTON, DOUG (HD) LINDALE, AB 100.000 0.00
14. DUNCAN, KAREN (HL) LINDALE, AB 100.000 0.00
15. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
16. BUNNEY, DARLENE (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLIN 40-49
Place Member Name City Time Points
1. MELIN, CHUCK (N/M) DISTRESSED ENTRY, 5.300 0.00
2. MILLER, DARCY BARRHEAD, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
2. THUE, FRED LUMSDEN, SK 100.000 0.00
3. DESCHAMPS, LES ROCKYVIEW, AB 100.000 0.00
4. JOYES, DAVID WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
5. MELIN, CHUCK FORT SASK, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 7.500 67.00
2. FLYNN, MARK (HL) CAMROSE, AB 7.500 67.00
3. PARSONAGE, JULIE (HD) (N/M) DISTRESSED ENTRY, 8.400 0.00
4. RYAN, BLAIR (HL) (N/M) DISTRESSED ENTRY, 8.400 0.00
5. DUCE, TRACY (HD) (N/M) DISTRESSED EVENT, 8.900 0.00
6. REEDER, BILL (HL) (N/M) DISTRESSED ENTRY, 8.900 0.00
7. ODDAN, BLAINE (HD) (N/M) DISTRESSED ENTRY, 9.700 0.00
8. KLASSEN, LARRY (HL) (N/M) DISTRESSED ENTRY, 9.700 0.00
9. BRANDEN, COLLEEN (HD) VEGA, AB 100.000 0.00
10. MILLER, DARCY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
11. BAER, DAN (HD) (N/M) DISTRESSED EVENT, 100.000 0.00
12. HELMIG, TREVOR (HL) (N/M) DISTRESSED ENTRY, 100.000 0.00
13. LOUGHRAN, ERNIE (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
14. FAST, RECO (HL) WHITECOURT, AB 100.000 0.00
15. MCPEAK, ROY (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
16. KATHREIN, LYLE (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 8.400 75.00
2. KLASSEN, LARRY (HL) WALDECK, SK 8.400 75.00
3. DIXON, HOWARD (HD) CALGARY, AB 9.000 65.00
4. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 9.000 65.00
5. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 12.200 50.00
6. DESCHAMPS, LES (HL) ROCKYVIEW, AB 12.200 50.00
7. SCHMIDT, LEONARD (HD) BARRHEAD, AB 12.200 50.00
8. ADAMS, LARRY (HL) BARRHEAD, AB 12.200 50.00
9. PARSONAGE, JULIE (HD) OKOTOKS, AB 12.900 35.00
10. RYAN, BLAIR (HL) OKOTOKS, AB 12.900 35.00
11. VAILE, TRACI (HD) BABB, MT 13.200 25.00
12. BOHNET, ROSS (HL) MAYERTHORPE, AB 13.200 25.00
13. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT 15.000 0.00
14. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 15.000 0.00
15. ROBBINS, DUANE (HD) DAYSLAND, AB 18.400 0.00
16. FECHO, GARRY (HL) CALMAR, AB 18.400 0.00
17. DUCE, TRACY (HD) RAYMOND, AB 18.500 0.00
18. DUDLEY, KEVIN (HL) RAYMOND, AB 18.500 0.00
19. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
20. MELIN, CHUCK (HL) FORT SASK, AB 100.000 0.00
21. STEPHENS, JOEL (HD) YELLOWHEAD COUNTY, A 100.000 0.00
22. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
23. LOUGHRAN, CRYSTAL (HD) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
24. LOUGHRAN, TIM (HL) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
25. BAER, DAN (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
26. HELMIG, TREVOR (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
27. LEVINE, DAN (HD) WOLF CREEK, MT 100.000 0.00
28. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 100.000 0.00
29. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
30. FLYNN, ANNE (HL) CAMROSE, AB 100.000 0.00
31. RATHWELL, GRANT (HD) WAINWRIGHT, AB 100.000 0.00
32. GILLIS, BRIAN (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
33. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
34. JOYES, DAVID (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 8.600 73.00
2. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 8.600 73.00
3. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 10.100 63.00
4. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 10.100 63.00
5. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 13.600 53.00
6. SENOS, JIM (HL) CLARESHOLM, AB 13.600 53.00
7. VAN DYK, HANK (HD) NITON JUNCTION, AB 32.200 43.00
8. DAY, LORNE (HL) WILDWOOD, AB 32.200 43.00
9. HOWARD, NEIL (HD) SPRUCE GROVE, AB 100.000 0.00
10. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
11. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 100.000 0.00
12. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
13. DUNCAN, KAREN (HD) LINDALE, AB 100.000 0.00
14. SHIPTON, DOUG (HL) LINDALE, AB 100.000 0.00
15. MACDONALD, CHARLIE (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
16. THOMPSON, GLEN (HL) LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
17. CRAIK, DOUG (HD) STRILING, AB 100.000 0.00
18. BERTSCH, CYRIL (HL) COALHURST, AB 100.000 0.00
19. UMPLEBY, PAUL (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
20. MOSHER, KENT (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
21. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 100.000 0.00
22. HAMILTON, SAM (HL) FORT MACLEOD, AB 100.000 0.00
23. STODDARD, BOB (HD) NEWCASTLE, WY 100.000 0.00
24. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
25. CHRISTIE, BILL (HD) BROOKS, AB 100.000 0.00
26. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00