Scores Listing for Cardston Rodeo1(08/28/2015-Cardston)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CRAIG, JILL CAMROSE, AB 13.870 74.00
2. PEROZAK, ROSE KIPP, AB 14.000 64.00
3. WOLF-WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 14.020 49.00
4. BROWN, TRISH CALGARY, AB 14.020 49.00
5. AITKEN, YANA (N/M) LOCAL, 14.140 0.00
6. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 14.400 24.00
7. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 14.510 0.00
8. FRENCH, MELINDA PINCHER CREEK, AB 14.580 0.00
9. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 14.740 0.00
10. HAMILTON, KIM OKOTOKS, AB 14.930 0.00
11. WRIGHT, DAWN LETHBRIDGE, AB 14.970 0.00
12. COBB, TRACEY OKOTOKS, AB 15.160 0.00
13. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 15.240 0.00
14. KATHREIN, MICHELE CLARESHOLM, AB 18.850 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. KNUDSEN, RAE-ANN HUSSAR, AB 13.650 87.00
2. BLACKMORE, MAREENA AETNA, AB 13.700 77.00
3. STONEY, MERRY ANN DEWINTON, AB 13.980 67.00
4. BOHNET, LANA MAYERTHORPE, AB 14.020 57.00
5. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 14.080 47.00
6. MYERS, HOLLY DEWINTON, AB 14.110 37.00
7. VAILE, TRACI BABB, MT 14.170 0.00
8. NELSON, VAL COCHRANE, AB 14.200 0.00
9. GOODINE, JUDY CARBON, AB 14.290 0.00
10. SCHLOSSER, LES STAVELY, AB 14.300 0.00
11. DAY, DELORES WILDWOOD, AB 14.310 0.00
12. STEPHENS, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 14.350 0.00
13. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 14.460 0.00
14. LOUGHRAN, CRYSTAL MAYERTHORPE, AB 14.470 0.00
15. MARR, MARY ANN TWIN BUTTE, AB 14.470 0.00
16. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 14.590 0.00
17. DIXON, TONI CALGARY, AB 14.670 0.00
18. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 14.700 0.00
19. DUCE, JAYNE RAYMOND, AB 14.870 0.00
20. HALWA, CHERYL ROCKY MOUNTAIN HOUSE 14.870 0.00
21. WELSH, BEV COCHRANE, AB 15.000 0.00
22. KIMMERLY, MADELAINE NANTON, AB 15.360 0.00
23. HOULE, MARNIE (N/M) LOCAL, 17.170 0.00
24. HOUBEN, LOUISE FORT MACLEOD, AB 18.960 0.00
25. DOUGLAS, DIANA BROOKS, AB 19.720 0.00
26. BROOKS, DAWN CARSTAIRS, AB 27.850 0.00
27. FLUNDRA, KATHY PINCHER CREEK, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 13.740 73.00
2. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 14.260 63.00
3. LEVINE, BOBBI WOLF CREEK, MT 14.300 53.00
4. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 14.490 43.00
5. WILSON, MONICA CARDSTON, AB 14.510 33.00
6. DUCE, JERRI OKOTOKS, AB 14.520 23.00
7. PERRY, SUSAN PEMBERTON, BC 14.710 0.00
8. MATTSON, DOREEN COCHRANE, AB 14.760 0.00
9. HOOD, SANDY BUSBY, AB 14.860 0.00
10. VOLK, CONNIE BOWDEN, AB 15.510 0.00
11. HIGGINS, DEA J CARDSTON, AB 19.030 0.00
12. COCKBURN, LAURETTE AIRDRIE, AB 19.700 0.00
13. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB 26.780 0.00
CALF ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. DUCE, TRACY (N/M) DISTRESSED EVENT, 9.700 0.00
2. NEITZ, GUY STETTLER, AB 13.300 58.00
3. KATHREIN, LYLE CLARESHOLM, AB 14.900 48.00
4. WRIGHT, HAROLD LETHBRIDGE, AB 15.700 38.00
5. FAST, RECO WHITECOURT, AB 100.000 0.00
6. PEROZAK, DEAN (N/M) DISTRESSED ENTRY, 100.000 0.00
7. FLYNN, MARK CAMROSE, AB 100.000 0.00
8. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. DELL, GREG CUT BANK, MT 11.100 67.00
2. PEROZAK, GUY KIPP, AB 12.600 57.00
3. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 14.500 47.00
4. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE, AB 15.200 37.00
5. ADIE, GLEN KATHRYN, AB 18.900 27.00
6. DUDLEY, KEVIN RAYMOND, AB 100.000 0.00
7. DUCE, TRACY RAYMOND, AB 100.000 0.00
8. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL SPRUCE GROVE, AB 9.500 70.00
2. ENTZ, JOHN BROWNING, MT 10.700 60.00
3. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 11.600 45.00
4. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 11.600 45.00
5. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 13.900 30.00
6. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 14.200 20.00
7. LYNCH, SCOTT RONAN, MT 100.000 0.00
8. UMPLEBY, PAUL CARDSTON, AB 100.000 0.00
9. LACHAPELL, SERGE MAGRATH, AB 100.000 0.00
10. MOSHER, KENT CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
11. SHIPTON, DOUG LINDALE, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 11.700 71.00
2. REEDER, BILL CARDSTON, AB 12.600 61.00
3. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 19.800 51.00
4. THOMPSON, GLEN LETHBRIDGE, AB 23.400 41.00
5. CRAWLER, LAWRENCE MORLEY, AB 29.100 31.00
6. HICKEN, JACK STIRLING, AB 38.700 21.00
7. HAMILTON, SAM FORT MACLEOD, AB 100.000 0.00
8. CAMPBELL, J.W. SUNDRE, AB 100.000 0.00
9. LYNCH, SCOTT RONAN, MT 100.000 0.00
10. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
11. DUDLEY, BRIAN RAYMOND, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. BURTON, SHAWNA CLARESHOLM, AB 3.600 68.00
2. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 100.000 0.00
3. PARSONAGE, JULIE OKOTOKS, AB 100.000 0.00
4. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 100.000 0.00
5. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
6. DUNCAN, KAREN LINDALE, AB 100.000 0.00
7. VAILE, TRACI BABB, MT 100.000 0.00
8. BRANDEN, COLLEEN VEGA, AB 100.000 0.00
9. MCARTHUR, LAUREN COCHRANE, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 2.700 69.00
2. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 2.700 69.00
3. REEDER, BILL CARDSTON, AB 2.800 54.00
4. CRAWLER, LAWRENCE MORLEY, AB 3.100 39.00
5. HOOD, BOB BUSBY, AB 3.100 39.00
6. HAMILTON, SAM FORT MACLEOD, AB 3.500 24.00
7. STODDARD, BOB NEWCASTLE, WY 4.100 0.00
8. ICENOGGLE, BILL CUT BANK, MT 4.300 0.00
9. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 100.000 0.00
10. HICKEN, JACK STIRLING, AB 100.000 0.00
11. SCHMIDT, LEONARD BARRHEAD, AB 100.000 0.00
12. THOMPSON, GLEN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
13. MCPEAK, ROY NANTON, AB 100.000 0.00
14. DUDLEY, BRIAN RAYMOND, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. FLYNN, MARK (HD) CAMROSE, AB 11.000 64.00
2. CRAIG, JILL (HL) CAMROSE, AB 11.000 64.00
3. PEROZAK, DEAN (HD) (N/M) DISTRESSED ENTRY, 100.000 0.00
4. ALEXANDER, GLENDA (HL) (N/M) DISTRESSED ENTRY, 100.000 0.00
5. MILLER, DARCY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
6. MILLER, JACKIE (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
7. KATHREIN, LYLE (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
8. KATHREIN, MICHELE (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. DUDLEY, KEVIN (HD) RAYMOND, AB 9.000 68.00
2. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 9.000 68.00
3. DUCE, TRACY (HD) RAYMOND, AB 10.000 58.00
4. DUCE, JAYNE (HL) RAYMOND, AB 10.000 58.00
5. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 12.800 48.00
6. BOHNET, LANA (HL) MAYERTHORPE, AB 12.800 48.00
7. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 16.400 38.00
8. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 16.400 38.00
9. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE, AB 19.700 28.00
10. ALEXANDER, GLENDA (HL) CARSTAIRS, AB 19.700 28.00
11. UMPLEBY, PAUL (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
12. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 100.000 0.00
13. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
14. GOODINE, JUDY (HL) CARBON, AB 100.000 0.00
15. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
16. WELSH, BEV (HL) COCHRANE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. SHIPTON, DOUG (HD) LINDALE, AB 11.200 68.00
2. DUNCAN, KAREN (HL) LINDALE, AB 11.200 68.00
3. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 13.100 58.00
4. PERRY, SUSAN (HL) PEMBERTON, BC 13.100 58.00
5. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 22.200 48.00
6. BUNNEY, DARLENE (HL) PONOKA, AB 22.200 48.00
7. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
8. HARGRAVE, FRANCES (HL) BROOKS, AB 100.000 0.00
9. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 100.000 0.00
10. MATTSON, DOREEN (HL) COCHRANE, AB 100.000 0.00
11. HOWARD, NEIL (HD) SPRUCE GROVE, AB 100.000 0.00
12. COCKBURN, LAURETTE (HL) AIRDRIE, AB 100.000 0.00
13. MOSHER, KENT (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
14. DUCE, JERRI (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
15. LEVINE, DAN (HD) WOLF CREEK, MT 100.000 0.00
16. LEVINE, BOBBI (HL) WOLF CREEK, MT 100.000 0.00
STEER WRESTLIN 40-49
Place Member Name City Time Points
1. MILLER, DARCY BARRHEAD, AB 100.000 0.00
2. MELIN, CHUCK (N/M) DISTRESSED ENTRY, 100.000 0.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. JOYES, DAVID WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
2. MOSHER, KENT CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
3. DESCHAMPS, LES ROCKYVIEW, AB 100.000 0.00
4. MELIN, CHUCK FORT SASK, AB 100.000 0.00
5. THUE, FRED LUMSDEN, SK 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 17.400 67.00
2. FLYNN, MARK (HL) CAMROSE, AB 17.400 67.00
3. SCHMIDT, LEONARD (HD) (N/M) DISTRESSED ENTRY, 28.200 0.00
4. ADAMS, LARRY (HL) (N/M) DISTRESSED ENTRY, 28.200 0.00
5. LOUGHRAN, ERNIE (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
6. FAST, RECO (HL) WHITECOURT, AB 100.000 0.00
7. PARSONAGE, JULIE (HD) (N/M) DISTRESSED ENTRY, 100.000 0.00
8. RYAN, BLAIR (HL) (N/M) DISTRESSED ENTRY, 100.000 0.00
9. MCPEAK, ROY (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
10. KATHREIN, LYLE (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
11. ODDAN, BLAINE (HD) (N/M) DISTRESSED ENTRY, 100.000 0.00
12. KLASSEN, LARRY (HL) (N/M) DISTRESSED ENTRY, 100.000 0.00
13. BRANDEN, COLLEEN (HD) VEGA, AB 100.000 0.00
14. MILLER, DARCY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
15. BAER, DAN (HD) (N/M) DISTRESSED EVENT, 100.000 0.00
16. HELMIG, TREVOR (HL) (N/M) DISTRESSED ENTRY, 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 13.500 76.00
2. KLASSEN, LARRY (HL) WALDECK, SK 13.500 76.00
3. ROBBINS, DUANE (HD) DAYSLAND, AB 13.800 66.00
4. FECHO, GARRY (HL) CALMAR, AB 13.800 66.00
5. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT 17.300 56.00
6. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 17.300 56.00
7. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 17.700 46.00
8. FLYNN, ANNE (HL) CAMROSE, AB 17.700 46.00
9. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 20.200 36.00
10. JOYES, DAVID (HL) WETASKIWIN, AB 20.200 36.00
11. PARSONAGE, JULIE (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
12. RYAN, BLAIR (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
13. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
14. MELIN, CHUCK (HL) FORT SASK, AB 100.000 0.00
15. LOUGHRAN, CRYSTAL (HD) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
16. LOUGHRAN, TIM (HL) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
17. SCHMIDT, LEONARD (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
18. ADAMS, LARRY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
19. DIXON, HOWARD (HD) CALGARY, AB 100.000 0.00
20. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
21. BAER, DAN (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
22. HELMIG, TREVOR (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
23. LEVINE, DAN (HD) WOLF CREEK, MT 100.000 0.00
24. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 100.000 0.00
25. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
26. DESCHAMPS, LES (HL) ROCKYVIEW, AB 100.000 0.00
27. RATHWELL, GRANT (HD) WAINWRIGHT, AB 100.000 0.00
28. GILLIS, BRIAN (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
29. DUCE, TRACY (HD) RAYMOND, AB 100.000 0.00
30. DUDLEY, KEVIN (HL) RAYMOND, AB 100.000 0.00
31. STEPHENS, JOEL (HD) YELLOWHEAD COUNTY, A 100.000 0.00
32. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
33. VAILE, TRACI (HD) BABB, MT 100.000 0.00
34. BOHNET, ROSS (HL) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 7.900 74.00
2. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 7.900 74.00
3. VAN DYK, HANK (HD) NITON JUNCTION, AB 8.900 64.00
4. DAY, LORNE (HL) WILDWOOD, AB 8.900 64.00
5. LYNCH, SCOTT (HD) RONAN, MT 19.500 54.00
6. JURGENS, HENRY (HL) TABER, AB 19.500 54.00
7. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 20.300 44.00
8. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 20.300 44.00
9. CHRISTIE, BILL (HD) BROOKS, AB 100.000 0.00
10. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
11. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 100.000 0.00
12. HAMILTON, SAM (HL) FORT MACLEOD, AB 100.000 0.00
13. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
14. SENOS, JIM (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
15. UMPLEBY, PAUL (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
16. MOSHER, KENT (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
17. STODDARD, BOB (HD) NEWCASTLE, WY 100.000 0.00
18. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
19. CRAIK, DOUG (HD) STRILING, AB 100.000 0.00
20. BERTSCH, CYRIL (HL) COALHURST, AB 100.000 0.00
21. MACDONALD, CHARLIE (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
22. THOMPSON, GLEN (HL) LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
23. DUNCAN, KAREN (HD) LINDALE, AB 100.000 0.00
24. SHIPTON, DOUG (HL) LINDALE, AB 100.000 0.00
25. HOWARD, NEIL (HD) SPRUCE GROVE, AB 100.000 0.00
26. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 100.000 0.00
27. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
28. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00