Scores Listing for Augusta Rodeo2(06/21/2015-Augusta)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. WRIGHT, DAWN LETHBRIDGE, AB 0.000 26.00
2. PEROZAK, ROSE KIPP, AB 0.000 66.00
3. FRENCH, MELINDA PINCHER CREEK, AB 0.000 46.00
4. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 0.000 36.00
5. KATHREIN, MICHELE CLARESHOLM, AB 0.000 56.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. LEATHERBERRY, JANE TABER, AB 0.000 71.00
2. FLUNDRA, KATHY PINCHER CREEK, AB 0.000 51.00
3. MYERS, HOLLY DEWINTON, AB 0.000 61.00
4. DOUGLAS, DIANA BROOKS, AB 0.000 26.00
5. BOHNET, LANA MAYERTHORPE, AB 0.000 26.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 0.000 42.00
2. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 0.000 42.00
3. MATTSON, DOREEN COCHRANE, AB 0.000 22.00
4. PERRY, SUSAN PEMBERTON, BC 0.000 42.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ADIE, GLEN KATHRYN, AB 0.000 49.00
2. TURCATO, LYNN TABER, AB 0.000 39.00
3. DELL, GREG CUT BANK, MT 0.000 64.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT CLARESHOLM, AB 0.000 73.00
2. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 0.000 53.00
3. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 0.000 33.00
4. MARTIN, JERRY CARPENTER, WY 0.000 23.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. REEDER, BILL CARDSTON, AB 0.000 69.00
2. LYNCH, SCOTT RONAN, MT 0.000 39.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 0.000 49.00
2. VAILE, TRACI BABB, MT 0.000 69.00
3. DUNCAN, KAREN LINDALE, AB 0.000 59.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. RISING, DALE CRAWFORD, NB 0.000 25.00
2. STODDARD, BOB NEWCASTLE, WY 0.000 35.00
3. REEDER, BILL CARDSTON, AB 0.000 45.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. DUDLEY, KEVIN (HD) RAYMOND, AB 0.000 66.00
2. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 0.000 66.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MATTSON, DOREEN (HL) COCHRANE, AB 0.000 17.00
2. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 0.000 37.00
3. HARGRAVE, FRANCES (HL) BROOKS, AB 0.000 37.00
4. SHIPTON, DOUG (HD) LINDALE, AB 0.000 47.00
5. DUNCAN, KAREN (HL) LINDALE, AB 0.000 47.00
6. LEVINE, DAN (HD) WOLF CREEK, MT 0.000 67.00
7. LEVINE, BOBBI (HL) WOLF CREEK, MT 0.000 67.00
8. HOWARD, NEIL (HD) SPRUCE GROVE, AB 0.000 27.00
9. COCKBURN, LAURETTE (HL) AIRDRIE, AB 0.000 27.00
10. MOSHER, KENT (HD) CLARESHOLM, AB 0.000 57.00
STEER WRESTLIN 40-49
Place Member Name City Time Points
1. KATHREIN, LYLE CLARESHOLM, AB 0.000 63.00
2. MILLER, DARCY BARRHEAD, AB 0.000 53.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT CLARESHOLM, AB 0.000 65.00
2. MELIN, CHUCK FORT SASK, AB 0.000 55.00
3. RISING, DALE CRAWFORD, NB 0.000 35.00
4. DESCHAMPS, LES ROCKYVIEW, AB 0.000 45.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. SCHMIDT, LEONARD (HD) BARRHEAD, AB 0.000 75.00
2. ADAMS, LARRY (HL) BARRHEAD, AB 0.000 75.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. LYNCH, SCOTT (HD) RONAN, MT 0.000 77.00
2. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 0.000 77.00