Scores Listing for Standoff Rodeo(07/14/2015-Standoff)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. WOLF-WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 16.197 71.00
2. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 16.400 61.00
3. CRAIG, JILL CAMROSE, AB 16.406 51.00
4. PEROZAK, ROSE KIPP, AB 16.431 41.00
5. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 16.490 31.00
6. KATHREIN, MICHELE CLARESHOLM, AB 16.572 21.00
7. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 16.723 0.00
8. WRIGHT, DAWN LETHBRIDGE, AB 17.219 0.00
9. BROWN, TRISH CALGARY, AB 17.331 0.00
10. HENRY, RHONDA CARSELAND, AB 17.424 0.00
11. FRENCH, MELINDA PINCHER CREEK, AB 17.511 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. MYERS, HOLLY DEWINTON, AB 16.370 86.00
2. DIXON, TONI CALGARY, AB 16.528 76.00
3. GOODINE, JUDY CARBON, AB 16.601 66.00
4. DAY, DELORES WILDWOOD, AB 16.756 56.00
5. STONEY, MERRY ANN DEWINTON, AB 16.763 46.00
6. FLUNDRA, KATHY PINCHER CREEK, AB 16.773 36.00
7. VAILE, TRACI BABB, MT 16.792 0.00
8. NELSON, VAL COCHRANE, AB 16.809 0.00
9. BLACKMORE, MAREENA AETNA, AB 16.819 0.00
10. HOUBEN, LOUISE FORT MACLEOD, AB 17.090 0.00
11. BAKER, SHERRY MAYERTHORPE, AB 17.148 0.00
12. DUCE, JAYNE RAYMOND, AB 17.179 0.00
13. WELSH, BEV COCHRANE, AB 17.366 0.00
14. BOHNET, LANA MAYERTHORPE, AB 17.478 0.00
15. DOUGLAS, DIANA BROOKS, AB 17.497 0.00
16. CLARKE, BRENDA BARRHEAD, AB 17.714 0.00
17. HALWA, CHERYL ROCKY MOUNTAIN HOUSE 17.916 0.00
18. STEPHENS, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 17.970 0.00
19. KNIGHT, BRENDA STRATHMORE, AB 18.088 0.00
20. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 18.884 0.00
21. BROOKS, DAWN CARSTAIRS, AB 19.240 0.00
22. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 21.807 0.00
23. KIMMERLY, MADELAINE NANTON, AB 31.433 0.00
24. LEATHERBERRY, JANE BUCKEYE, AZ 100.000 0.00
25. MARR, MARY ANN TWIN BUTTE, AB 100.000 0.00
26. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 100.000 0.00
27. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 100.000 0.00
28. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HIGGINS, DEA J CARDSTON, AB 16.407 70.00
2. LEVINE, BOBBI WOLF CREEK, MT 16.508 60.00
3. PERRY, SUSAN PEMBERTON, BC 16.732 50.00
4. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 16.734 40.00
5. DUCE, JERRI OKOTOKS, AB 17.070 30.00
6. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB 17.148 20.00
7. HOOD, SANDY BUSBY, AB 17.218 0.00
8. MATTSON, DOREEN COCHRANE, AB 17.770 0.00
9. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 22.443 0.00
10. BOUCHER, SHIRLEY STRATHMORE, AB 25.800 0.00
BULL RIDING 40-49
Place Member Name City Score Points
1. BRAYBROOK, ROY SUNDRE, AB 0.0 0.00
2. GRIFFIS, ROB , 0.0 0.00
CALF ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. KATHREIN, LYLE CLARESHOLM, AB 11.900 61.00
2. TURCATO, LYNN (N/M) DISTRESSED ENTRY, 11.900 0.00
3. FLYNN, MARK CAMROSE, AB 18.800 46.00
4. FITZPATRICK, CRAIG (N/M) DISTRESSED ENTRY, 25.800 0.00
5. FAST, RECO WHITECOURT, AB 100.000 0.00
6. ADIE, GLEN (N/M) DISTRESSED EVENT, 100.000 0.00
7. WRIGHT, HAROLD LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
8. NEITZ, GUY STETTLER, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE, AB 10.500 70.00
2. DUCE, TRACY RAYMOND, AB 15.800 50.00
3. ADIE, GLEN KATHRYN, AB 20.500 40.00
4. PEROZAK, GUY KIPP, AB 100.000 0.00
5. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
6. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
7. DUDLEY, KEVIN RAYMOND, AB 100.000 0.00
8. DELL, GREG CUT BANK, MT 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL SPRUCE GROVE, AB 12.200 71.00
2. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 13.100 61.00
3. LACHAPELL, SERGE MAGRATH, AB 14.600 51.00
4. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 20.000 41.00
5. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 20.500 31.00
6. MOSHER, KENT CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
7. ATKIN, DOYLE WASHINGTON, UT 100.000 0.00
8. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 100.000 0.00
9. UMPLEBY, PAUL CARDSTON, AB 100.000 0.00
10. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 100.000 0.00
11. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. REEDER, BILL CARDSTON, AB 11.200 70.00
2. THOMPSON, GLEN LETHBRIDGE, AB 13.000 60.00
3. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 23.000 50.00
4. HICKEN, JACK STIRLING, AB 28.700 40.00
5. CAMPBELL, J.W. SUNDRE, AB 100.000 0.00
6. HAMILTON, SAM FORT MACLEOD, AB 100.000 0.00
7. LYNCH, SCOTT RONAN, MT 100.000 0.00
8. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 100.000 0.00
9. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
10. CRAWLER, LAWRENCE MORLEY, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. HOOD, SANDY BUSBY, AB 2.500 70.00
2. BURTON, SHAWNA CLARESHOLM, AB 2.700 60.00
3. VAILE, TRACI BABB, MT 3.600 50.00
4. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 5.000 40.00
5. BURTON, SHAWNA CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
6. PARSONAGE, JULIE OKOTOKS, AB 100.000 0.00
7. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 100.000 0.00
8. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 100.000 0.00
9. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 100.000 0.00
10. KNIGHT, BRENDA STRATHMORE, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. REEDER, BILL CARDSTON, AB 2.900 72.00
2. ICENOGGLE, BILL CUT BANK, MT 3.200 62.00
3. MCPEAK, ROY NANTON, AB 4.100 52.00
4. HAMILTON, SAM FORT MACLEOD, AB 4.600 42.00
5. CRAWLER, LAWRENCE MORLEY, AB 5.000 32.00
6. HICKEN, JACK STIRLING, AB 12.800 22.00
7. THOMPSON, GLEN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
8. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
9. STODDARD, BOB NEWCASTLE, WY 100.000 0.00
10. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
11. LYNCH, SCOTT RONAN, MT 100.000 0.00
12. DUDLEY, BRIAN RAYMOND, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. KATHREIN, LYLE (HD) CLARESHOLM, AB 15.300 63.00
2. KATHREIN, MICHELE (HL) CLARESHOLM, AB 15.300 63.00
3. FLYNN, MARK (HD) CAMROSE, AB 16.000 53.00
4. CRAIG, JILL (HL) CAMROSE, AB 16.000 53.00
5. PEROZAK, DEAN (HD) (N/M) DISTRESSED EVENT, 100.000 0.00
6. ALEXANDER, GLENDA (HL) (N/M) , 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 10.500 68.00
2. WELSH, BEV (HL) COCHRANE, AB 10.500 68.00
3. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 11.100 58.00
4. BOHNET, LANA (HL) MAYERTHORPE, AB 11.100 58.00
5. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 14.000 48.00
6. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 14.000 48.00
7. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 14.300 38.00
8. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 14.300 38.00
9. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE, AB 16.500 28.00
10. ALEXANDER, GLENDA (HL) CARSTAIRS, AB 16.500 28.00
11. DUCE, TRACY (HD) RAYMOND, AB 25.200 18.00
12. DUCE, JAYNE (HL) RAYMOND, AB 25.200 18.00
13. UMPLEBY, PAUL (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
14. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 100.000 0.00
15. DUDLEY, KEVIN (HD) RAYMOND, AB 100.000 0.00
16. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 9.800 68.00
2. BUNNEY, DARLENE (HL) PONOKA, AB 9.800 68.00
3. HOWARD, NEIL (HD) SPRUCE GROVE, AB 10.000 58.00
4. COCKBURN, LAURETTE (HL) AIRDRIE, AB 10.000 58.00
5. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 13.600 48.00
6. PERRY, SUSAN (HL) PEMBERTON, BC 13.600 48.00
7. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 20.300 38.00
8. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 20.300 38.00
9. MOSHER, KENT (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
10. DUCE, JERRI (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
11. LEVINE, DAN (HD) WOLF CREEK, MT 100.000 0.00
12. LEVINE, BOBBI (HL) WOLF CREEK, MT 100.000 0.00
13. ATKIN, DOYLE (HD) WASHINGTON, UT 100.000 0.00
14. CRAWFORD, CAROL (HL) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
15. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 100.000 0.00
16. MATTSON, DOREEN (HL) COCHRANE, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLIN 40-49
Place Member Name City Time Points
1. HOCHSTEIN, BLAINE PINCHER CREEK, AB 100.000 0.00
2. KATHREIN, LYLE CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. OLSON, LONNY PONOKA, AB 5.700 65.00
2. MELIN, CHUCK FORT SASK, AB 6.000 45.00
3. MOSHER, KENT CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
4. GODDARD, GLEN MAPLE CREEK, SK 100.000 0.00
5. DESCHAMPS, LES ROCKYVIEW, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. DUCE, TRACY (HD) (N/M) DISTRESSED EVENT, 9.200 0.00
2. NEWTON, DAVE (HL) (N/M) , 9.200 0.00
3. ODDAN, BLAINE (HD) (N/M) DISTRESSED ENTRY, 9.500 0.00
4. KLASSEN, LARRY (HL) (N/M) DISTRESSED ENTRY, 9.500 0.00
5. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 17.300 47.00
6. FLYNN, MARK (HL) CAMROSE, AB 17.300 47.00
7. MCPEAK, ROY (HD) NANTON, AB 19.700 37.00
8. KATHREIN, LYLE (HL) CLARESHOLM, AB 19.700 37.00
9. PEROZAK, ROSE (HD) KIPP, AB 100.000 0.00
10. PEROZAK, GUY (HL) KIPP, AB 100.000 0.00
11. LOUGHRAN, ERNIE (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
12. FAST, RECO (HL) WHITECOURT, AB 100.000 0.00
13. BAER, DAN (HD) (N/M) DISTRESSED EVENT, 100.000 0.00
14. HELMIG, TREVOR (HL) (N/M) DISTRESSED EVENT, 100.000 0.00
15. ANDERSON, CHRIS (HD) TABER, AB 100.000 0.00
16. ANDERSON, HARVEY (HL) TABER, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. DUCE, TRACY (HD) RAYMOND, AB 8.000 79.00
2. NEWTON, DAVE (HL) DEL BONITA, AB 8.000 79.00
3. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 8.700 69.00
4. KLASSEN, LARRY (HL) WALDECK, SK 8.700 69.00
5. BAER, DAN (HD) OKOTOKS, AB 8.800 59.00
6. HELMIG, TREVOR (HL) OKOTOKS, AB 8.800 59.00
7. BURTON, SHAWNA (HD) CLARESHOLM, AB 10.400 49.00
8. KNIGHT, BRENDA (HL) STRATHMORE, AB 10.400 49.00
9. RATHWELL, GRANT (HD) WAINWRIGHT, AB 10.500 39.00
10. GILLIS, BRIAN (HL) SWIFT CURRENT, SK 10.500 39.00
11. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 11.200 29.00
12. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 11.200 29.00
13. ROBBINS, DUANE (HD) DAYSLAND, AB 13.400 0.00
14. FECHO, GARRY (HL) CALMAR, AB 13.400 0.00
15. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
16. MELIN, CHUCK (HL) FORT SASK, AB 100.000 0.00
17. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
18. DESCHAMPS, LES (HL) ROCKYVIEW, AB 100.000 0.00
19. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
20. JOYES, DAVID (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
21. DIXON, HOWARD (HD) CALGARY, AB 100.000 0.00
22. DIXON, TONI (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
23. GRAHAM, MICHEAL (HD) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
24. STYNER, MARVIN (HL) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
25. VAILE, TRACI (HD) BABB, MT 100.000 0.00
26. BOHNET, ROSS (HL) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
27. LEVINE, DAN (HD) WOLF CREEK, MT 100.000 0.00
28. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 100.000 0.00
29. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
30. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 100.000 0.00
31. PARSONAGE, JULIE (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
32. RYAN, BLAIR (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. DUNCAN, KAREN (HD) REDMOND, OR 8.900 73.00
2. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 8.900 73.00
3. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 12.800 63.00
4. HAMILTON, SAM (HL) FORT MACLEOD, AB 12.800 63.00
5. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 13.700 53.00
6. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 13.700 53.00
7. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 14.000 43.00
8. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 14.000 43.00
9. VAN DYK, HANK (HD) NITON JUNCTION, AB 15.400 33.00
10. DAY, LORNE (HL) WILDWOOD, AB 15.400 33.00
11. CHRISTIE, BILL (HD) BROOKS, AB 100.000 0.00
12. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
13. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
14. SENOS, JIM (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
15. STODDARD, BOB (HD) NEWCASTLE, WY 100.000 0.00
16. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
17. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
18. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
19. HOWARD, NEIL (HD) SPRUCE GROVE, AB 100.000 0.00
20. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 100.000 0.00
21. UMPLEBY, PAUL (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
22. MOSHER, KENT (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
23. LYNCH, SCOTT (HD) RONAN, MT 100.000 0.00
24. JURGENS, HENRY (HL) TABER, AB 100.000 0.00
25. MACDONALD, CHARLIE (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
26. THOMPSON, GLEN (HL) LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00