Event Leaders Listing

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Points
1. KELLY MOYNIHAN BANFF, AB 173.00
2. LAUREL ANDERSON FORT MACLEOD, AB 143.00
3. AUREA MUNRO STRATHMORE, AB 133.00
4. BARB JONES VALLEYVIEW, AB 76.00
5. STACIE RAE CALGARY, AB 73.00
6. NIKI MAKOFKA PONOKA, AB 58.00
7. JERRI-LYNN CHEVALLIER BEAVER COUNTY, AB 57.00
8. DONALEE FERGUSON MUNSONAB, AB 37.00
9. NIKKI HOLMES CALGARY, AB 18.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Points
1. MARINA ECKERT COALHURST, AB 205.00
2. JUDY GOODINE CARBON, AB 155.00
3. RAMONA NASH DRAYTON VALLEY, AB 117.00
4. ROSE PEROZAK CLARESHOLM, AB 107.00
5. LANA BOHNET MAYERTHORPE, AB 97.00
6. DIANA DOUGLAS DUCHESS, AB 68.00
7. RHONDA WOLF-WASYLOWICH TORRINGTON, AB 49.00
8. NADENE ADIE KATHRYN, AB 48.00
9. TRISH BROWN CALGARY, AB 48.00
10. VAL LEIBEL OLDS, AB 38.00
11. BEV WELSH CARSTAIRS, AB 28.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Points
1. FRANCES HARGRAVE BROOKS, AB 201.00
2. MARIA BUTTERFIELD PONOKA, AB 131.00
3. MARGUERITE LOEWEN PONOKA, AB 131.00
4. JERRI DUCE OKOTOKS, AB 101.00
5. SUZANNE DEPAOLI LONGVIEW, AB 74.00
6. LOUISE HOUBEN FORT MACLEOD, AB 71.00
7. CORINNE WELBORN DILLON, MT 47.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Points
1. LINDA JONES FORT MACLEOD, AB 195.00
2. SANDY HOOD BUSBY, AB 165.00
3. ELAINE HYDE PINCHER CREEK, AB 135.00
4. SHERRILL BENNS HIGH RIVER, AB 95.00
5. DORIS HEINTZ HIGH RIVER, AB 85.00
CALF ROPING 40-49
Place Member Name City Points
1. STACY CORNET BRANDT, AB 124.00
2. TYLER CORNET FISKE, SK 114.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Points
1. DEAN PEROZAK LETHBRIDGE COUNTY, AB 195.00
2. KELLY CREASY MEDICINE HAT, AB 109.00
3. DUANE GANSKE WETASKIWIN, AB 108.00
4. LYNN TURCATO TABER, AB 95.00
5. KEN LEPP OLDS, AB 73.00
6. HAROLD WRIGHT LUNDBRECK, AB 72.00
7. DAVE HEATON STRATHMORE, AB 71.00
8. GLEN ADIE KATHRYN, AB 41.00
9. CRAIG FITZPATRICK OKOTOKS, AB 22.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Points
1. NEIL HOWARD ALDERSYDE, AB 190.00
2. SERGE LACHAPELL MAGRATH, AB 120.00
3. EVERETT MORTON DEL BONITA, AB 100.00
4. ROGER GUNSCH THORSBY, AB 70.00
5. KENT MOSHER AUGUSTA, MT 70.00
6. DAVID BUNNEY PONOKA, AB 50.00
7. DOUG SHIPTON REDMOND, OR 50.00
8. GIL BLACKWATER STANDOFF, AB 40.00
9. LORNE LAUSEN STRATHMORE, AB 20.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Points
1. ARNIE JOHNSON CUT BANK, MT 197.00
2. BILL REEDER CARDSTON, AB 128.00
3. LAWRENCE CRAWLER MORLEY, AB 127.00
4. DAVID BUNNEY PONOKA, AB 98.00
5. ROGER GUNSCH THORSBY, AB 68.00
6. GLENN THOMPSON LETHBRIDGE, AB 58.00
7. JIM OVERSTREET BIG TIMBER, MT 49.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Points
1. KARI LYNN DELL CUT BANK, MT 173.00
2. DEBBIE SPEER BLUE RIDGE, AB 143.00
3. COLLEEN BRANDEN VEGA, AB 120.00
4. MARILYN CALLAWAY PRIDDIS, AB 88.00
5. MARGO FITZPATRICK OKOTOKS, AB 88.00
6. TRACI VAILE BABB, MT 73.00
7. SANDY HOOD BUSBY, AB 65.00
8. ANNE FLYNN CAMROSE, AB 53.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Points
1. BILL REEDER CARDSTON, AB 199.00
2. ARNIE JOHNSON CUT BANK, MT 149.00
3. KENT MOSHER AUGUSTA, MT 116.00
4. DOUG SHIPTON REDMOND, OR 109.00
5. DAVID BUNNEY PONOKA, AB 81.00
6. GLENN THOMPSON LETHBRIDGE, AB 76.00
7. NEIL HOWARD ALDERSYDE, AB 43.00
8. JIM OVERSTREET BIG TIMBER, MT 43.00
9. DALE RISING CRAWFORD, NE 43.00
10. SERGE LACHAPELL MAGRATH, AB 18.00
RIBBON ROPING 40-49 (Roper)
Place Member Name City Points
1. KELLY CREASY MEDICINE HAT, AB 182.00
2. GLEN ADIE KATHRYN, AB 152.00
3. LORNE LAUSEN STRATHMORE, AB 64.00
RIBBON ROPING 40-49 (Runner)
Place Member Name City Points
1. SANDY CREASY MEDICINE HAT, AB 182.00
2. TANYA HANCOCK BONNYVILLE, AB 152.00
3. KELLY MOYNIHAN BANFF, AB 64.00
RIBBON ROPING 50-59 (Roper)
Place Member Name City Points
1. TIM BEVANS CARDSTON, AB 146.00
2. EVERETT MORTON DEL BONITA, AB 124.00
3. DUANE GANSKE WETASKIWIN, AB 116.00
4. DEAN PEROZAK LETHBRIDGE COUNTY, AB 84.00
5. MIKE TUCKER STRATHMORE, AB 74.00
6. LYNN TURCATO TABER, AB 72.00
7. GREG CRUIKSHANK OKOTOKS, AB 72.00
8. KEN LEPP OLDS, AB 62.00
9. ROGER GUNSCH THORSBY, AB 42.00
RIBBON ROPING 50-59 (Runner)
Place Member Name City Points
1. CONNIE LEMOINE AIRDRIE, AB 146.00
2. BEV WELSH CARSTAIRS, AB 124.00
3. BEV GANSKE WETASKIWIN, AB 116.00
4. GLENDA ALEXANDER CROSSFIELD, AB 84.00
5. TRACEY COBB OKOTOKS, AB 74.00
6. GLYNNIS TURCATO TABER, AB 72.00
7. TRISH BROWN CALGARY, AB 72.00
8. MARILYN CALLAWAY PRIDDIS, AB 62.00
9. LANA BOHNET MAYERTHORPE, AB 42.00
RIBBON ROPING 60+ (Roper)
Place Member Name City Points
1. KENT MOSHER AUGUSTA, MT 130.00
2. DAVID BUNNEY PONOKA, AB 120.00
3. DOUG SHIPTON REDMOND, OR 110.00
4. NEIL HOWARD ALDERSYDE, AB 45.00
5. GUS VAILE BABB, MT 45.00
RIBBON ROPING 60+ (Runner)
Place Member Name City Points
1. CORINNE WELBORN DILLON, MT 130.00
2. DARLENE BUNNEY PONOKA, AB 120.00
3. JERRI DUCE OKOTOKS, AB 110.00
4. LAURETTE COCKBURN AIRDRIE, AB 45.00
5. KATHY FLUNDRA PINCHER CREEK, AB 45.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Points
1. FRED THUE LUMSDEN, SK 62.00
TEAM ROPING 40-49 (Header)
Place Member Name City Points
1. TYLER CORNET FISKE, SK 133.00
2. KIM GRAYSON OKOTOKS, AB 104.00
3. COREY LOGAN , 83.00
4. BRAD CHRISTIE BROOKS, AB 57.00
5. DALE RISING CRAWFORD, NE 47.00
TEAM ROPING 40-49 (Heeler)
Place Member Name City Points
1. STACY CORNET BRANDT, AB 133.00
2. GREG CRUIKSHANK OKOTOKS, AB 104.00
3. TANYA HANCOCK BONNYVILLE, AB 83.00
4. CODY THOMPSON GEM, AB 57.00
5. COLLEEN PENTELCHUK HIGH RIVER, AB 47.00
TEAM ROPING 50-59 (Header)
Place Member Name City Points
1. VINCE FLYNN CAMROSE, AB 148.00
2. MARK KOVAR SWIFT CURRENT, SK 129.00
3. PERRY DAHLSEIDE BARRHEAD, AB 103.00
4. MILLIE ARCHER TABER, AB 94.00
5. KELLY CREASY MEDICINE HAT, AB 88.00
6. MIKE TUCKER STRATHMORE, AB 70.00
7. RON THOMPSON STRATHMORE, AB 59.00
8. TIM BEVANS CARDSTON, AB 59.00
9. CHRIS ANDERSON TABER, AB 49.00
10. HOWARD DIXON FOOTHILLS, AB 40.00
11. DAN BAER OKOTOKS, AB 30.00
12. LORNE LAUSEN STRATHMORE, AB 29.00
TEAM ROPING 50-59 (Heeler)
Place Member Name City Points
1. GUS VAILE BABB, MT 148.00
2. LARRY KLASSEN WALDECK, SK 129.00
3. ROSS BOHNET MAYERTHORPE, AB 103.00
4. LONNY OLSON PONOKA, AB 94.00
5. LYNN TURCATO TABER, AB 88.00
6. LES DESCHAMPS STAVELY, AB 70.00
7. DUANE GANSKE WETASKIWIN, AB 59.00
8. RICK MARTINE CROSSFIELD, AB 59.00
9. HARVEY ANDERSON STRATHMORE, AB 49.00
10. TONI DIXON FOOTHILLS, AB 40.00
11. OLLIE BENJAMIN MORLEY, AB 30.00
12. KEN LEPP OLDS, AB 29.00
TEAM ROPING 60+ (Header)
Place Member Name City Points
1. HANK VAN DYK NITON JUNCTION, AB 160.00
2. ARNIE JOHNSON CUT BANK, MT 137.00
3. DOUG MANTLER COALDALE, AB 117.00
4. DAVID BUNNEY PONOKA, AB 87.00
5. KENNY ROMEO MAYERTHORPE, AB 74.00
6. ROGER GUNSCH THORSBY, AB 63.00
7. CHRIS ROGERS BARRHEAD, AB 53.00
8. NEIL HOWARD ALDERSYDE, AB 24.00
TEAM ROPING 60+ (Heeler)
Place Member Name City Points
1. LORNE DAY WILDWOOD, AB 160.00
2. BILL REEDER CARDSTON, AB 137.00
3. JOHN HOUGHAM CLARESHOLM, AB 117.00
4. JIM SENOS CLARESHOLM, AB 87.00
5. KENT MOSHER AUGUSTA, MT 74.00
6. ALLAN WOODS SPRUCE GROVE, AB 63.00
7. BETTY ADAMS BARRHEAD, AB 53.00
8. DOUG SHIPTON REDMOND, OR 24.00